Як пересаджувати квіти кімнатні / depositphotos.com

Багато господинь вирощують в умовах квартири різні квіти - вони не тільки допомагають поліпшити стан організму, але і дарують затишок оселі. Однак за будь-якими рослинами потрібно правильно доглядати і пересадка - один з найбільш важливих етапів. УНІАН розповість, як пересаджувати домашні квіти, щоб вони росли активніше.

Раніше ми говорили про те, чим полити квіти для пишного цвітіння.

Як пересаджувати кімнатні квіти не можна - головні помилки

Перше, що потрібно запам'ятати - пересадку не можна проводити взимку і восени, коли рослина знаходиться в стані сплячки або буйного цвітіння. У першому випадку квітка в стані спокою, і турбувати її не потрібно. У другому випадку вона витрачає всі сили на зростання і розвиток - нема чого створювати їй додаткові труднощі.

Відео дня

Те ж саме стосується і хворої квітки, і тієї, яка була вражений комахами-шкідниками - пересаджування її в інший горщик стане величезним стресом - рослина може цього не пережити.

Також важливо розуміти, що жодна квітка не потребує нового "житла" мінімум 15-20 днів після покупки. Коли часу пройде більше, можете сміливо переносити її в інший горщик.

Як і коли краще пересаджувати кімнатні квіти

Періодичність пересадки залежить від виду вашої рослини. Молоді культури потребують такої процедури щороку, а дорослим достатньо одного разу на два роки. Найкраще просто спостерігати за квіткою. Головні ознаки, що говорять про необхідність пересадки, наступні:

  • грунт швидко пересихає і "злежується";
  • коріння рослини займають весь простір в горщику;
  • квітка почала підніматися над землею;
  • коріння стирчать з дренажних отворів.

Якщо ви помітили такі фактори, то сміливо можете пересаджувати рослину. Найкраще це робити навесні, коли флора прокидається і їй легше перенести такий стрес.

Сама процедура пересадки нескладна. Вам потрібно:

  • дістати рослину разом з коренем зі старого горщика;
  • струсити грунт, якщо на ньому з'явилася цвіль або шкідники (при відсутності таких землю можна залишити);
  • гниль та пошкоджені ділянки коренів зрізати гострим ножем і посипати товченим вугіллям;
  • помістити рослину в новий горщик і, притримуючи її, засипати землею.

Після пересадки рослину можна поливати через 2-3 дні. Листя, які злегка "поникли" можна обприскати водою, якщо така процедура не шкідлива для вашого типу рослини.

Вас також можуть зацікавити новини: