Як правильно користуватися праскою-корисні факти / фото depositphotos.com

Праска є майже в кожному домі, але не всі власники пристрою як користуватися праскою правильно. Деякі люди поводяться з праскою недбало, або не використовують багато її корисних функцій. УНІАН зібрав корисні поради та маловідомі факти про праску, які зроблять прасування ефективним і приємним.

Раніше ми також розповідали, як почистити підошву праски від нагару, якщо до неї пригоріли шматочки тканини.

Чи можна користуватися праскою без води або не виливати її - розбір головних помилок

По перше, що стосується рідини - наливати і виливати воду в паровій прасці можна тільки тоді, коли пристрій відключено від розетки. Це звучить очевидно, але не всі це знають.

Відео дня

Також воду з парової праски обов'язково потрібно виливати після прасування. Це подовжить життя техніки. Крім того, залишки води можуть перетекти в підошву праски і обпекти руку при наступному включенні.

Додатково існують інші правила, про які важливо пам'ятати:

  • Прасуйте речі не зліва направо, а зверху вниз. Це вбереже речі розтягування і деформації.
  • Багато людей прасують мокрі речі, щоб вони швидше висохли. Бавовняні і лляні речі "люблять" мокре прасування, а ось вологу постільну білизну прасувати не варто, інакше вона втратить м'якість.
  • Вовняні речі потрібно прасувати сухими, але через вологу тканину, інакше шерсть може деформуватися і розтягнутися.
  • Шовкові і вельветові речі можна прасувати тільки навиворіт і ледь теплою праскою, якщо на ярлику зазначено, що прасування дозволено.
  • Махрові рушники краще взагалі не прасувати, навіть якщо прасування дозволене. Під дією високої температури вони можуть втратити свою м'якість, за яку так цінуються.
  • Прасувати можна тільки повністю чисті речі. Якщо на тканині є навіть невелика плямочка - воно глибше проникне в тканину під дією тепла, і вивести пляму буде набагато важче.

Не забувайте, що користуватися праскою, якщо вона має нерівності і пошкодження на шнурі - погана ідея. І тим більше не варто намагатися заклеїти шнур самостійно. Це часта причина пожеж.

Зберігати праску краще не в горизонтальному, а у вертикальному положенні. Тоді її підошва прослужить набагато довше. У парових прасках може утворюватися накип в резервуарі для води. Прибрати його можна оцтом або лимонним соком.

Вас також можуть зацікавити новини: