Кліщ є переносником небезпечних інфекційних захворювань / фото ua.depositphotos.com

Кліщ - дуже неприємне павукоподібне членистоноге, котре не тільки смокче кров у людей і тварин, а й переносить небезпечні інфекційні захворювання.

Підхопити його можна не лише в глухому лісі, а й навіть посеред міста, особливо у високій траві - власне, де зазвичай і вигулюються домашні вихованці. Тому сьогодні ми поговоримо, що робити, якщо в тварини кліщ і як його прибрати правильно.

До речі, ми вже колись розповідали, що робити, якщо в будинку або квартирі оселилися павуки і як від них позбутися. Заглядайте до нас частіше, щоб не пропустити нічого важливого!

Відео дня

Як зрозуміти, що в тварини кліщ

Кліщ у собаки на тілі дасть себе виявити за зовнішніми ознаками, у тому числі, по поведінці вихованця. Пес стає менш рухливий, не хоче гуляти і гірше реагує на звичні збудники. Також у тварини може погіршитися апетит, піднятися температура, з'явиться свербіж, потемніти сеча і збліднути слизові.

Визначити, чи є кліщ у кота, можна за тими ж ознаками, що й у собак. Це та ж млявість, підвищення температури і небажання їсти. Але також кішка стане більш дратівливою, схудне, у неї може бути блювота та інші розлади шлунка, а в сечі з'явитися кров.

Місце укусу кліща у собаки / фото flickr.com/192170778@N07

Також у тварин може спостерігатися випадання шерсті та почервоніння шкіри, імовірна поява гнійників.

Поведінка вихованця залежить від того, яке саме членистоноге вкусило. Наприклад, вушний кліщ у котів проявляється частими чухання вуха та його притисканням до тіла. Кішка також трусить головою, а в самому вусі можна побачити кров і темний наліт.

Після прогулянок рекомендуємо періодично оглядати ваших пухнастиків на предмет того, чи не принесли вони з прогулянки непрошених гостей.

Вушний кліщ у котів проявляється частими почісування вуха / фото flickr.com/kluepfel

Як витягнути кліща у тварини

У разі, якщо завівся вушний кліщ у собак або кішок, без допомоги ветеринара його не витягнути, так що, уперед до лікаря. Після обстеження він введе препарат, який знищить паразитів. Вам же після цього доведеться очищати вушну раковину, ветеринар розповість, як і що робити.

У випадку зі звичайним кліщем, якщо в тварини є ознаки інтоксикації, а вони проявляються зазвичай протягом доби, зверніться до ветеринара. Якщо таких немає, тоді приступайте:

  • Одягніть рукавички, щоб шкіра не взаємодіяла з переносником інфекцій, візьміть пінцет або щипці.
  • На ранку капніть олією (можна спиртом) і дочекайтеся, поки паразит захоче вийти.
  • Витягніть його проти годинникової стрілки і обробіть ранку йодом або маззю з антибіотиком (тільки не пальцем).

Рукавички потім утилізуйте, не торкаючись до шкіри, вимийте руки. Якщо кліщ живий, відправте його в ємність зі спиртом, щоб убити. І спостерігайте кілька днів за станом вихованця. Якщо ви хочете переконатися, що кліщ не був переносником хвороб, віднесіть його в лабораторію на перевірку.

Якщо не прибрати кліща з тварини, підвищується ризик захворіти / фото flickr.com/rhubarbcrumbleandcustard

Що буде, якщо не прибрати кліща з тварини

Чим довше паразит буде на тілі вихованця, тим більше виникає ризик зараження небезпечними інфекціями, які можуть мати летальні наслідки. Наприклад, тварина може розірвати кліща при чесанні, тоді частина його залишиться в тілі й збільшить імовірність інфікування - про початок процесу буде свідчити щільне почервоніння на місці укусу.

Якщо не витягувати кліща у кота або собаки, то напившись крові вдосталь, він відпаде сам. Але чим довше він буде в тілі, тим більшу дозу інфекції отримає носій, що підвищить ризик захворіти. Зараження відбувається тому, що в процесі харчування кліщ виділяє слину, яка не дає крові згортатися. Саме так віруси, якщо кліщ ними інфікований, і потрапляють в тіло жертви.

Після прогулянок рекомендуємо оглядати ваших пухнастиків на наявність кліщів / фото flickr.com/shock399

Підшкірний кліщ - чим він відрізняється від інших

Це дуже маленький паразит, який живе під шкірою або на її поверхні. Він харчується кров'ю біля волосяних фолікул, передається від тварини до тварини контактним шляхом.

По-хорошому, підшкірний кліщ у кота є завжди, але в нормальному стані він себе не проявляє. Однак, при зниженні імунітету активність паразита зростає. Також негативно можуть позначитися погане харчування, недотримання гігієни, перенесені хвороби і гормональні порушення.

Якщо кішка сильно чухається, у неї погіршився стан шерсті, на шкірі з'явилися червоні плями або лущення, спостерігається випадання шерсті та відсутність апетиту, загальна слабкість і дратівливість - це симптоми підшкірного кліща.

Підшкірний кліщ у собак проявляється з тих же причин і з тими ж симптомами. Найбільш уразливими вважаються породисті гладкошерсті собаки.

Підшкірний кліщ у собак і котів проявляється приблизно однаково / фото flickr.com/78428166@N00

Лікування ваших вихованців від цієї зарази призначає ветеринар після проведення обстежень і взяття аналізів. Тому, спостерігайте за твариною, оглядайте її та за перших ознак зверніться до фахівців, щоб не запускати проблему.

Вас також можуть зацікавити новини: