У цей день світ відзначає День оверклокера / фото УНІАН

Яке свято 29 лютого 2020

У цей день світ відзначає День оверклокера і Всесвітній день шпагоковтачів.

В Ірландії святкують День святого Освальда.

Пам'ятні дати 29 лютого, річниці та події

У 1288 році Шотландія оголосила 29 лютого днем можливості жінки запропонувати шлюб чоловікові / wedding.ua

Читайте такожДля вдалої до п'ятниці: найкращі рецепти алкогольних коктейлів, які легко приготувати на кухні та в офісіВ 1288 році Шотландія оголосила 29 лютого днем можливості жінки запропонувати шлюб чоловікові. Умови такі: необхідно, щоб «всяка дама, яка йде свататися, одягала нижню сорочку з багряної фланелі і щоб кромка була добре видна, інакше чоловікові доведеться заплатити за неї штраф». Він складав 1 фунт. Від нього звільняли тільки в тому випадку, якщо чоловік міг довести, що вже заручений з одною.

Відео дня

В 1880 році було завершено будівництво залізничного тунелю Готард через Альпи, що сполучає Італію з Швейцарією.

У 1888 році американський інженер Герман Холлеріт винайшов табулятор - першу електричну лічильну машину.

У 1936 році Нільс Бор - данський фізик-теоретик і громадський діяч, один з творців сучасної фізики, лауреат Нобелівської премії, член Данського королівського товариства та його президент від 1939 року, був членом більш ніж 20 академій наук світу - презентував теорію складеного ядра атома.

У 1960 році стався землетрус, який повністю зруйнував Агадір (Марокко). За 15 секунд загинули 15 тисяч людей - третина населення міста.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 29 лютого вшановує пам'ять святого Іоанна Кассіана Римлянина / УНІАН

Читайте такожСвята у березні 2020: календар на місяцьПравославна церква 29 лютого вшановує пам'ять святого Іоанна Кассіана Римлянина. Це - реальний історичний персонаж, християнський чернець і богослов, який жив у IV-V століттях н. е. День пам'яті Кассіана у високосні роки випадає на 29 лютого, а в невисокосні - на 28 лютого. Через пов'язані з датою стрибків особистість Кассіана обросла масою прикмет і забобонів, яка поширюється не тільки на цей день, але і на весь високосний рік. Касьянов день в народі вважався одним з найнебезпечніших, демонічних. Вважалося, що все, що якимось чином пов'язане з цим днем, буде невдалим.

Що сьогодні не можна робити

Вважалося, якщо вийти на вулицю в цей день, то є ризик нажити неприємностей або захворіти. Роботою в Касьянів день краще не займатися, вона все одно не буде ладитися. Про те, щоб вступити в шлюб або хрестити дитину, навіть не могло йти мови. Втім, небажаним для таких важливих подій вважали весь високосний рік.

Ще 29 лютого – шостий день святкування Масляної, він називається «Золовчині посиденьки». У передостанній день Масляної невістка запрошує до себе в гості своїх батьків і батьків чоловіка.

Прикмети на 29 лютого

Здавна існують погодні прикмети на цей день:

- сильний вітер – мор на худобу і холодне літо.

29 лютого іменини

Іменини у Касьяна.