Сьогодні - Міжнародний день дівчаток / фото УНІАН

Яке свято 11 жовтня 2020

Цього дня світ відзначає Міжнародний день дівчаток, Всесвітній день боротьби з ожирінням, Міжнародний день камінг-ауту, Всесвітній день повітряних зміїв, Міжнародний день геологічної схованки.

Читайте такожЦерковні свята у жовтні: православний календар на місяцьВ Україні - День працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби, День художника, у США - День піци з ковбасою, День Кімберлі, День «це моя вечірка», в Німеччині - День бабусь, у Болівії - День болівійської жінки, в Білорусі - День працівників культури, у Вірменії - Свято врожаю, у ПАР - День солідарності з політичними в'язнями.

Пам'ятні дати 11 жовтня, річниці та події

У 1138 році стався землетрус в Алеппо, жертвами якого стали 230 тисяч осіб. 

У 1881 році житель американського штату Північна Дакота Девід Х'юстон запатентував фотоплівку. 

У 1919 році в цей день у літаку вперше запропонували перекусити / фото УНІАН

У 1887 році великий американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів під час голосування. Це був перший патент Едісона. Пристрій називався «електричний балотувальний апарат», він був осміяний членами американського парламенту. Пристрій підраховував результати голосування, для чого депутати повинні були натискати розміщені перед ними кнопки – «за» і «проти». Зараз подібні системи встановлені повсюдно, але тоді хтось із парламентаріїв назвав це «найбільш марним винаходом з усіх».

У 1919 році цього дня в літаку вперше запропонували перекусити. Це зробила британська авіакомпанія «Handley Page Transport». Кошик з «другим сніданком» – так тоді це називалося – коштував три шилінги за порцію.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні вшановує пам'ять святителя Харитона Сповідника / фото REUTERS

Православна церква 11 жовтня вшановує пам'ять святителя Харитона Сповідника, єпископа. Інша назва свята: «Харитонов день». 

Що сьогодні не можна робити

У Харитонів день старі радили за поріг носа не висовувати, щоб не накликати біду. Не можна прибирати в будинку та вимітати сміття з хати.

Прикмети на 11 жовтня     

Читайте такожКоли Великдень у 2021 році: дата свята в УкраїніЗ давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- дме північний вітер - зима буде морозною та сніжною; 

- листя з дубів і беріз опало повністю - зима буде без особливих перепадів температур, а якщо на гілках листя залишилися - зима буде суворою;

- низько йдуть по небу хмари - скоро холоднеча. 

11 жовтня іменини 

Іменини у Прохора, Василя, Феодора, Іллі, Григорія, Анатолія, Олександра, Тетяни, В'ячеслава, Марка, Олексія та Афанасія.

Вас також можуть зацікавити матеріали: