В Україні сьогодні - День працівника лісу / фото ua.depositphotos.com

Яке свято 20 вересня 2020

Цього дня світ відзначає Всесвітній день рису і Всесвітній день валенсійської паельї.

Читайте такожВихідні у жовтні: коли та скільки відпочиватимуть українціВ Україні - День рекрутера, День працівника лісу, в Казахстані - День матері, у Китаї - День любові до своїх зубів, у США - День сирного соусу «Keco», День подяки дружині, День ромового пуншу, День піци пепероні, День жіночої дружби, в Перу, Венесуелі, Уругваї - День свободи вираження думок, у Таїланді - День Молоді, в Німеччині - День дітей, у Білорусі - День митника, в Азербайджані - День нафтовиків, у Молдові - День працівників сфери соціального захисту населення, в Киргизстані - День підприємця.

Пам'ятні дати 20 вересня, річниці та події

У 1792 році у Франції дозволили розлучення. 

У 1917 році канадський парламент надав право голосу матерям, дружинам і сестрам солдатів, які воюють на фронті. 

У цей день відбулося відкриття Каннського кінофестивалю / REUTERS

У 1946 році відбулося відкриття Каннського кінофестивалю. Хронологічно першою прийняла фестиваль кіно Венеція, а не Канни. Венеціанський фестиваль задумувався як демонстрація сили і слави на той час нацистського режиму. У Франції, яка відчувала, що хмари згущуються, виникла ідея протиставити фашистському кіно кінематограф «вільного світу». У 1939-му все вже було готове, але грянула Друга світова війна. Перший Каннський фестиваль був відкладений на сім років. На сьогодні він є найбільш престижним і широко освітлюваною подією в кінематографічному світі. Щорічно на знаменитій набережній Круазетт у курортному місті Канни збираються зірки, професіонали кіно і любителі широкого екрану з усього світу. А в 1946 році на конкурс було представлено 46 фільмів, 11 з них отримали головну нагороду – Гран-Прі. "Золота пальмова гілка", як вища нагорода фестивалю, стала присуджуватися з 1955 року. На фестивалі вручаються й інші призи. З 1946 року кінофестиваль проводиться щорічно. Але в його історії не завжди все було гладко - в деякі роки з різних причин він скасовувався. У 1951 році організатори фестивалю змінили час його проведення – Каннський фестиваль став проводитися навесні. До кінця шістдесятих кінофестиваль набув статусу респектабельного - з розвиненою інфраструктурою, відпрацьованими механізмами і вміло режисованою інтригою, що стало запорукою розвитку та успіху наступних оглядів. 

У 1999 році в бельгійському Антверпені почала роботу «школа повій». На курси зараховувалися не тільки «початківці», а й ті, хто хотів підвищити рівень своєї професійної майстерності. Через три місяці школа була закрита під тиском громадських організацій. 

У 2000 році влада Тайваню заарештувала 25-річного Чен Інь-Хао, творця знаменитого комп'ютерного вірусу CIH, названого за ініціалами автора. У народі вірус відомий як "Чорнобиль", оскыльки одна з його версій активується 26 квітня, в річницю аварії на атомній електростанції.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні шанує ігумена Луки Каппадокійського / фото ua.depositphotos.com

Православна церква 20 вересня вшановує пам'ять ігумена Луки Каппадокійського. У народі свято назвали Луків день.   

Що сьогодні не можна робити

Не можна свататися, не варто також розповідати про свій гарний настрій і хвалитися здоров'ям. Усе це ви можете незабаром втратити.

Прикмети на 20 вересня    

Читайте такожІменини у жовтні: як назвати дитину, дні ангела чоловіків та жінок цього місяця

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- Хмари молочні - скоро похолоднішає; 

– на цибулині мало лушпиння - зима буде морозною.

20 вересня іменини 

Іменини у Григорія, Івана, Євгена, Михайла, Степана, Андрія та Петра.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram