Сьогодні - День організації Об'єднаних Націй / фото REUTERS

Яке свято 24 жовтня 2020

Цього дня світ відзначає День Організації Об'єднаних Націй, Всесвітній день інформації про розвиток, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, Всесвітній день рубця і стартує Тиждень роззброєння.

Читайте такожКоли в Україні переводять годинники: дата переходу на зимовий часУ США - День психа, День їжі, День цукерок "Добре і багато", День "Поверніть свій час", Чорний четвер, День вареної ковбаси "Болонья", у Китаї - День програміста, у Киргизстані - День працівників стандартизації та метрології, День працівників дипломатичного корпусу, в Замбії - День Незалежності, в Єгипті - День народного опору.

Пам'ятні дати 24 жовтня, річниці та події

У цей день в 1861 році по телеграфу була передана перша у світі трансконтинентальна телеграма - від судді Стефана Дж. Філда з Каліфорнії президенту США Аврааму Лінкольну.

У цей день в Лондоні був відкритий найбільший у світі магазин грамплатівок / фото flickr.com

У 1939 році корпорація "DuPont" вперше у світі випустила в продаж нейлонові панчохи. Про створення "дива" компанія оголосила в 1938 році. Презентацію нового матеріалу "DuPont" провела на Всесвітній виставці у Нью-Йорку в 1939 році, відвідавши яку, американські жінки нетерпляче очікували появи нейлонових панчіх на прилавках магазинів. Панчохи з нейлону були оголошені революційним "одягом майбутнього". Рекламна кампанія була вражаючою. Перед входом у павільйон стояв 12-метровий манекен, одягнений у нейлонові панчохи. Американкам пояснювали, що винахід нейлону не менш важливий для людства, ніж винахід двигуна внутрішнього згоряння, радіо і телефону. "Носити панчохи з шовку, а не з нейлону – це все одно що віддати перевагу коню, а не автомобілю", – стверджували рекламні агенти і безкоштовно роздавали жінкам презентаційні екземпляри. І ось 24 жовтня 1939 року в одному з універмагів Вілмінгтона (штат Делавер, США) уперше надійшли в продаж нейлонові панчохи. Невелика партія нового товару була тут же розкуплена. Пройде трохи більш ніж півроку, і в Нью-Йорку за один тільки день розпродажу буде продано 5 млн пар цих панчіх. Винайдений Уоллесом Каротерсом (1896-1937) нейлон зробив прорив у текстильній галузі. Компанія "DuPont", співробітником якої був учений, збагатилася на мільярди доларів, відразу поставивши на виробництво нейлонових панчіх. Попит на нейлонові панчохи (а вони були майже вдвічі дорожчі за шовкові) перевершив усі очікування, справивши повний ажіотаж. І він не вщухає донині. 

У 1949 році в цей день був закладений перший камінь нинішньої будівлі центральних установ ООН у Нью-Йорку.

У 1960 році стався вибух дослідної міжконтинентальної ракети Р-16 на стартовому майданчику полігону Байконур. У результаті загинули 74 людини, в тому числі головний маршал артилерії Недєлін.

У 1986 році в Лондоні був відкритий найбільший у світі магазин грамплатівок. Він належить американській компанії Tower Records. Склав конкуренцію знаменитій мережі магазинів Virgin, яка була відкрита в 1972 році сером Річардом Бренсоном.

У 1999 році в українському місті Рогатині було відкрито пам'ятник Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні вшановує пам'ять святого Пилипа / фото ua.depositphotos.com

Православна церква 24 Жовтня вшановує пам'ять святого Пилипа. Інші назви свята: "Філіппов день", "Філіп". За старих часів цього дня селяни намагалися здати зерно на млин. Наступала канитель - бездоріжжя, бруд на дорогах.

Що сьогодні не можна робити

Будьте обережніше, адже в цей день гуляють духи природи і стихії. А якщо у вашого коханого дуже відповідальний день, то його потрібно потримати спочатку за ліву, а потім за праву руку перед виходом з дому - на удачу.

Прикмети на 24 жовтня     

Читайте такожКоли Великдень у 2021 році: дата свята в УкраїніЗ давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- сніг упав на землю і не розтанув - до врожайного року; 

- місяць сховався за блідим серпанком, а засохле листя опало - до снігопаду; 

- сніг йде не перестаючи - до морозної зими; 

- дме північний вітер - до похолодання.

24 жовтня іменини 

Іменини у Зінаїди, Філіпа, Антона, Мартіна, Анатолія та Олександра.

Вас також можуть зацікавити:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram