27 вересня народне свято / фото pixabay.com

Християни відзначають 27 вересня церковне свято Воздвиження Хреста Господнього. Про це свято в народі говорили: "На Воздвиження осінь до зими швидше рухається". До цієї дати зазвичай вже закінчується бабине літо, темніє рано, а сонце якщо і світить, то не гріє.

Свято Воздвиження Хреста Господнього вважалося пісним днем. Наші предки в цю дату здійснювали хресний хід навколо селищ, щоб захиститися від біди. Також з іконою обходили поле, щоб урожай був хороший. У це свято можна помолитися Богу про зцілення хворого. Вважається, що сила Хреста навіть важких хворих на ноги підніме.

Наші предки вважали, що на Воздвиження відповзають в невідомому напрямку змії і рептилії. Тому 27 вересня замикали ворота і намагалися не ходити в ліс. Вважалося, що ліс в цю дату кишить не тільки зміями, а й лісовика.

Відео дня
27 Вересня що не можна робити / фото pixabay.com

Читайте такожВіра, Надія, Любов 2021: коли відзначається свято і що не можна робитиЗ цього дня починалася низка осінніх молодіжних свят "капусниць". Неодружені юнаки видивлялися наречених, а дівчата в красивих сукнях рубали капусту і готували з неї страви. Вечорами молодь влаштовувала застілля і танці, на яких нерідко утворювалися пари. Тому до Покрови справлялося багато весіль.

Що не можна робити 27 вересня

  1. Не можна починати нових справ, інакше вони закінчаться невдачею.
  2. У цей пісний день вважається гріхом їсти м'ясо, молочні продукти і яйця.
  3. Дівчатам не можна ходити в ліс, особливо поодинці. Це небезпечно, оскільки їх може вкрасти лісовик.
  4. Не можна пліткувати і розповідати чужі секрети, інакше незабаром і ваші таємниці розкриють.

Прикмети погоди 27 вересня

  • Північний вітер означає, що наступне літо буде спекотним.
  • Заморозки з ранку – до ранньої зими.
  • Якщо різко похолодало – весна буде ранньою.