Вихідні на Новий рік та Різдво 2022 / фото inforesist

Щороку українці з нетерпінням чекають Новий рік, щоб насолодитися святкуванням у вихідні дні. Крім того, офіційні вихідні в Україні надаються на Різдво 25 грудня або 7 січня, доки церква не прийшла до єдиної дати.

Проте зимові свята 2022-2023 українці проведуть в умовах воєнного стану. Актуальним стає питання: чи будуть скасовані новорічні та різдвяні вихідні через воєнний стан?

Вихідні на Різдво 2023 в Україні

Католицьке Різдво 25 грудня випадає на неділю, а православне Різдво 7 січня - на суботу. За законом вихідний на ці свята переноситься на найближчий робочий день. Це означає, що вихідними повинні були бути 26 грудня та 9 січня відповідно.

Відео дня

Під час воєнного стану призупиняється дія закону про святкові дні. Тому вихідні на Різдво в Україні цього року будуть скасовані. Однак рішення про вихідні також залежить від конкретного роботодавця. У приватних компаніях компаніях співробітникам можуть схвалити вихідні на честь свята.

Вихідні на Новий рік 2023 в Україні

В Україні останній день року є робочим днем , а 1 січня оголошується державним вихідним. 31 грудня 2022 року припадає на суботу, а 1 січня 2023 року - на неділю. Відповідно до закону, новорічний вихідний переноситься на понеділок 2 січня. Однак, як і у випадку з Різдвом, через дію воєнного стану вихідного на Новий рік не буде. Втім, рішення про надання вихідного можуть схвалити в приватних компаніях.

Вас також можуть зацікавити новини: