Церковне свято 1 червня / depositphotos.com

Сьогодні православні віруючі вшановують пам'ять єпископа Готфського преподобного Іоанна, який жив у VIII-IX століттях. На честь нього відзначається народне свято 1 червня - Іван Довгий.

Раніше ми говорили про те, які народні свята в червні відзначаються кожен день.

Православне свято 1 червня - день пам'яті священномученика Патрикія і князя Іоанна Углицького

Про святого Патрикія відомо мало. Він був єпископом у м. Пруси і піддався жорстоким мукам за те, що проповідував християнство. Разом з ним під тортурами опинилися кілька пресвітерів. Незважаючи на страждання, їм вдалося звернути в християнство багатьох язичників. Відбувалися ці події близько 100 року по Різдву Христовому.

Відео дня

Другий святий, якого згадують сьогодні - князь Іоанн Углицький. Він був племінником князя Іоанна III, який уклав свого брата разом з дітьми в темницю, а після смерті брата не звільнив сім'ю, а заслав до Вологди, так як побоювався за престол.

Іоанн Углицький пробув у темниці 32 роки і замість того, щоб страждати за своїм становищем, радів йому і втішав брата. Він вірив, що Господь посилає їм такі випробування і таку долю, як благо. Перед смертю Іоанн прийняв чернечий постриг з ім'ям Ігнатій і помер у віці 45 років.

Прикмети 1 червня

Народні свята сьогодні / фото ua.depositphotos.com
  • дощ 1 червня - весь місяць стоятиме суха погода;
  • туман - до хорошого врожаю грибів;
  • домашні тварини валяються на землі - до сильного вітру;
  • вранці на світанку немає роси - до сильних дощів.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з церковними звичаями, в перший день літа не можна страждати, сумувати і лінуватися, інакше так пройде весь сезон. Також заборонено байдикувати - виконуйте будь-яку роботу, навіть якщо у вас вихідний. У цей день не можна ламати гілки, рвати рослини і як-небудь їм шкодити, виняток - городньо-польові роботи.

Що можна робити 1 червня

У народі цей день називається "Іван Довгий", по пам'яті одного зі святих. Довгий він, так як слов'яни працювали з ранку і до пізнього вечора, доглядаючи за своїми городами і садами. Господині пекли пироги, ліпили вареники і пригощали ними сусідів, а також відносили в поле, як дари Матінці Землі. Також в перший день літа хорошою традицією вважається прибирання і позбавлення від непотрібних речей. 

Вас також можуть зацікавити новини: