Церковне свято 15 червня / depositphotos.com

Святий Никифор жив у Константинополі в ті часи, коли язичники активно боролися з послідовниками християнства. Тоді правителем був Лев Вірменин, який позбавив Никифора сану і всіх привілеїв, а потім відправив на заслання. У темниці він провів 13 років і помер у 828 році.

Через кілька років його мощі були знайдені нетлінними і перенесені до Константинополя. Сьогодні відзначається день перенесення чудотворних мощей святителя Никифора.

Також в цю дату люди зустрічають народне свято 15 червня - день Никифора або В'юн.

Православне свято 15 травня - день пам'яті святого Іоанна Нового

Іоанн жив в XIV столітті і був торговцем, сповідував християнство, цікавився Словом Божим. Згідно з переказами, під час одної зі своїх торгових подорожей, Іоанн посперечався з людиною. Та людина в суперечці програвала, тому вирішила помститися і після прибуття сказала градоначальнику, що Іоанн хоче відмовитися від християнської віри.

Начальник викликав святого до себе і запитав, чи так це. Іоанн твердо сповідував православ'я і згодом витерпів безліч тортур заради свого Господа. Його довго катували, а потім відсікли голову.

Прикмети 15 червня

Народні прикмети сьогодні / фото ua.depositphotos.com
  • на сході сонця душно - до погіршення погоди;
  • вночі співає соловей - день буде сонячним;
  • захід блакитного, золотистого або рожевого кольору - настане спека;
  • не видно гнойових жуків - до дощу.

Що сьогодні не можна робити

У цю дату категорично заборонено підмітати підлогу, пилососити і прибирати - можна "вимести" благополуччя і удачу з житла. Також не рекомендується укладати важливі договори і угоди - будете мати невдачу. За старих часів люди 15 червня не ходили до відкритих водойм, так як в цю дату русалки особливо активні і, якщо їх потривожити, істоти можуть потім нашкодити.

Що можна робити 15 червня

Друга назва свята "Микита-дубодер" - на честь того, що слов'яни здавна в цю дату починали заготовляти дубову кору для дублення шкіри. Також сьогоднішній день називають "В'юн" - молоді дівчата плели вінки з рослин, пускали їх воді і проводили різні обряди на особисте щастя. Православна церква сьогодні рекомендує думати лише про хороше і здійснювати благі справи.

Вас також можуть зацікавити новини: