Церковне свято 17 вересня / depositphotos.com

17 вересня за новим церковним календарем вшановують пам'ять святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. У народі цей день називається Вселенські бабині іменини. Про що помолитися цього дня, традиції та заборони на церковне свято - у матеріалі.

17 вересня 2023 - яке свято сьогодні та за старим стилем

Софія жила в I столітті і була вдовою родом з Мілана, але разом зі своїми доньками - Вірою, Надією і Любов'ю - мешкала в Римі. Сама Софія була християнкою, в цих же традиціях виховувала і дочок.

 Чутки про мудру і доброчесну Софію дійшли до імператора Адріана, і він вирішив змусити її і дочок принести дари богині Діані. Він велів їм на три дні вирушити в дім до багатої дами, яка повинна була спостерігати за ними. Софія розуміла, що чекає на них, і намагалася всіляко підтримати дівчаток.

Відео дня

Незабаром імператор запропонував їм поклонитися язичницьким богам, але Віра, Надія і Любов відмовилися. Розлючений правитель наказав катувати Віру на очах у сім'ї, але тортури не приносили їй жодної шкоди. Тоді дівчинку наказали стратити. Слідом за нею імператор розправився з Надією і Любов'ю. Старшій, Вірі, було 12 років, середній, Надії - 10, а Любові - 9. Тіла дочок Адріан віддав матері - вона поховала їх за християнськими звичаями і через три дні померла на їхній могилі.

Святих вшановують 17 вересня за новим церковним календарем (з 1 вересня 2023 року). За старим стилем їх згадують 30 вересня.

Свято 17 вересня за старим стилем - день пам'яті священномученика Вавила, єпископа Антіохії і пророка Мойсея Боговидця.

Народні прикмети на 17 вересня

Народні прикмети на 17 вересня / depositphotos.com

Прикмети цього дня говорять про те, якими будуть Покрова і зима:

  • якщо цього дня ранок похмурий - усі наступні дні будуть теплими;
  • журавлі відлітають у теплі краї - чекай морозу на Покрову;
  • погожий день - до холодної зими, а якщо йде дощ - буде багато снігу.

У народному календарі 17 вересня - свято Віри, Надії, Любові, або Всесвітні бабині іменини. Образи християнських мучениць у народі стали символами жінок, усіх матерів і дочок.

17 вересня - що сьогодні не можна робити

Цього дня є кілька суворих заборон, деякі стосуються безпосередньо жінок:

  • не слід ні з ким сваритися;
  • не можна веселитися і влаштовувати пишні гуляння та застілля;
  • заборонено жінкам займатися будь-якою роботою, зокрема й домашніми справами.

Цей день підходить для сватання, але влаштовувати весілля не радять - погана прикмета.

Що можна робити 17 вересня

Цього дня жінкам можна піти до храму або помолитися вдома - у святих великомучениць Віри, Надії, Любові та Софії просять про сімейний добробут, жіноче здоров'я і здоров'я дітей, щоб Бог дарував дитину.

Цікаво, що за старих часів у народі була традиція поплакати вранці - вважалося, що того, за ким поплачуть, обійдуть стороною всі негаразди. Також цього дня заведено пекти коровай, причому в ніч на свято. Хліб прикрашали свічкою, принесеною з церкви, і пригощали короваєм усе сімейство - щоб у домі завжди був спокій і благодать.

Раніше ми публікували православний календар на вересень 2023 з датами за новим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: