Свята 28 липня / Фото ua.depositphotos.com

В Україні - День Хрещення Київської Русі-України, День PR-фахівця, в США - День молочного шоколаду, День аквапарку, День пам'яті солдатів Буффало, в Таїланді - День народження короля, в Перу - День Незалежності, в Іспанії - День установ, в Канаді - День пам'яті жертв депортації франко-акадійців.

Пам'ятні дати 28 липня, річниці та події

У 1586 році сер, англійський астроном, математик, етнограф і перекладач Томас Херріот привіз до Європи картоплю. Однак спочатку її сприймали як рідкісну екзотичну рослину і садили в кращих ботанічних садах. З'явилась вона і в деяких приватних колекціях, де її вирощували через вишукану красу квітки. У 17 столітті заморський овоч почав проникати і в європейську кухню. Як не дивно, але визнанню картоплі в Європі чимало сприяли голодні роки, викликані неврожаями зерна. Про те, що у картоплі їстівні тільки бульби, на перших порах багато хто навіть не здогадувалися. Селяни намагалися їсти її плоди, що нагадують зелені ягоди. Але вони були не тільки неїстівні, але навіть отруйні. Намагаючись зламати упередження селян по відношенню до заморського овочу, прусський король Фрідріх-Вільгельм наказав безкоштовно роздавати селянам бульби картоплі. А французький натураліст Антуан Пармантьє придумав ще одну хитрість. Картоплю садили на державних землях і організували охорону плантацій в денний час. Вночі ж вартові йшли спати, а тим часом селяни викопували урожай. Так картопля стрімко поширювався по Європі. Згодом нащадки спорудили Антуану Пармантьє пам'ятник. На його постаменті викарбувано напис: "благодійнику людства". Тут же викарбувані слова французького короля Людовика XVI: "Повірте мені, настане час, коли Франція подякує Вам за те, що Ви дали хліб голодуючому людству".

Читайте такожІменники 28 липня: хто відзначає іменини і яке ім'я дати дитиніУ 1858 році вперше відбитки пальців були використані для ідентифікації. До речі, в Стародавньому Вавилоні і Китаї відбитки пальців робили на глиняних табличках і печатках, а в 14 столітті в Персії відбитками пальців "підписували" різні державні документи.

У 1855 році французький фотограф і карикатурист Фелікс Надар запатентував ідею використання аерофотографії для виготовлення карт і цілей розвідки. Саме він провів першу в світі аерофотозйомку, зробивши для цього політ на аеростаті.

Читайте такожГороскоп на 28 липня: що чекає завтра на всі знаки Зодіаку28 липня 1914 року почалася Перша світова війна - один з найбільш широкомасштабних збройних конфліктів в історії людства (28 липня 1914 - 11 листопада 1918). В результаті війни припинили своє існування чотири імперії: Російська, Німецька, Австро-Угорська та Османська. Країни-учасниці втратили близько 10 млн осіб убитими, 22 млн були поранені.

У 1959 році в Англії були введені поштові коди і встановлені автоматичні сортувальні машини.

Яке сьогодні церковне свято

Церковне свято 28 липня / depositphotos.com

Православна церква 28 липня вшановує пам'ять князя Володимира, який прийняв християнську віру і організував масове хрещення слов'ян у Дніпрі. У народному календарі також вшановується пам'ять святих мучеників - Кирика і Уліти.

Що сьогодні не можна робити

Не можна займатися роботою по дому і фізичною працею. Не варто свариться, ображатися і лихословити. Постарайтеся провести цей день у святковому настрої. Не рекомендується переїдати і зловживати алкоголем.

Прикмети на 28 липня     

Прикмети 28 липня / Фото ua.depositphotos.com

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • липа пожовкла - осінь буде ранньою;
  • вранці йде дощ - до сонячного дня;
  • увечері туман - до дощу;
  • коники голосно стрекочуть - до спеки.

Іменини 28 липня

Іменини у Василя, Володимира, Авудима і Петра.

Вас також може зацікавити: