Як вбити попелицю на трояндах / фото ua.depositphotos.com

Для кожного городника великий трояндовий кущ на ділянці - це свого роду визнання його зусиль, так званий знак якості. Річ у тім, що троянда - це дуже примхлива рослина, яке вимагає особливого догляду та глибоких знань. А вже якщо у садівника на ділянці з'являється цілий розарій - це значить, що у своїй справі він досяг найвищого рівня майстерності. 

Раніше ми писали про те, чим обробити троянди навесні, а сьогодні розповімо, як захистити рослину від попелиці.

Чим небезпечна попелиця на трояндах

Попелиця є паразитом. Вона висмоктує з троянди усі соки, що неминуче веде до загибелі квітки.

Відео дня

Поширюється попелиця досить швидко, і якщо не почати боротися з нею відразу ж після виявлення, врятувати кущ буде досить складно. Також врахуйте, що попелиця - це заразна проблема. Це означає, що хвора рослина може заразити своїх сусідів по грядці. 

Якщо говорити про квіти, і зокрема, про троянди, то попелиця знищує листові пластини і рослина всихає. Якщо ж попелиця атакує плодові чагарники в момент формування зав'язі - в кращому випадку ваш сад буде хворіти все літо, так і не давши врожаю, в найгіршому - після тривалої хвороби кущ або дерево загине.

Чим краще обробити троянди від попелиці / фото УНІАН, Марина Григоренко

Що робити, якщо на трояндах з'явилася попелиця - основні засоби боротьби

Якщо ви не знаєте, як вбити попелицю на трояндах, почніть з найпростішого - з обприскування. Можна використовувати як народні засоби, так і промислові, все залежить від ваших фінансових можливостей та серйозності ситуації. Виходити потрібно з того, що попелиця на трояндах - це проблема, яка вимагає негайних дій.

На питання про те, чим краще обробити троянди від попелиці досвідчені садівники називають називають кілька способів:

  • Сода - відмінний спосіб для боротьби з попелицею. 4 столові ложки соди розводимо в 5-6 літрах відстояної води кімнатної температури і обприскуємо хвору рослину. Однак врахуйте, що сода від попелиці на трояндах допоможе тільки в тому випадку, якщо розчин буде розведений правильно. Якщо концентрацію буде порушено, рослина може отримати хімічний опік. 
  • Нашатир - засіб розводять у співвідношенні 3:1, тобто на три столові ложки спирту потрібно взяти один літр води. Обприскуємо рослину розчином і вже через дві-три години спостерігаємо перший результат. Загибла попелиця опаде на землю.
  • Господарське мило - гарний і досить бюджетний спосіб. Брусок потрібно натерти на тертці і розвести водою кімнатної температури у співвідношенні 3:10. Тобто на 300 грамів засобу потрібно 10 літрів води. Коли мило повністю розчиниться у воді, обприскуємо цим розчином рослину. Через кілька днів процедуру потрібно буде повторити.
  • Зола - простий та дешевий спосіб боротьби зі шкідником. Зола - це відмінний абсорбент. Достатньо розвести золу у воді в співвідношенні 3:2, тобто на 300 грамів золи потрібно буде взяти 2 літри води. Однак врахуйте, що золу потрібно заливати окропом. Як тільки вода охолоне до кімнатної температури, розчин потрібно буде ретельно перемішати і обприскати ним заражену рослину.
  • Перекис від попелиці на трояндах - ще один відмінний спосіб боротьби зі шкідником. Розчин розводять у співвідношенні 1:1, тобто на одну ложку перекису потрібен один літр відстояної води кімнатної температури. Використовувати холодну воду з колодязя або з-під крана категорично не можна. Рослину обприскуємо за допомогою пульверизатора. Верхній полив після обприскування виключений. 

Троянду краще обприскувати ввечері, коли сонце вже зайшло. Після обробки рослину не можна поливати, інакше ви змиєте засіб і доведеться повторювати процедуру заново.

Чим в домашніх умовах обприскати троянди від попелиці / фото УНІАН, Марина Григоренко

Хімікати від попелиці - чи варто використовувати

Хімічні препарати від попелиці на трояндах можна знайти у всіх магазинах для садівників. Практично всі вони виготовлені на основі фунгіцидів та інсектицидів. Як правило, всі промислові засоби досить ефективні в боротьбі з попелицею, проте рідко коли вдається вирішити проблему разовим обприскуванням. Найчастіше виробник рекомендує повторити процедуру через три-чотири дні після першого обприскування.

Який спосіб кращий - підводимо підсумки

Якщо говорити про те, чим краще обробити троянди від попелиці, то єдиного рецепта не існує. Стійкість паразита до тих чи інших засобів багато в чому залежить від клімату, від складу грунту, від сорту рослини, на якій оселилився шкідник і від того, якими препаратами раніше оброблявся представник флори. На одній і тій самій дачній ділянці різні рослини можуть потребувати абсолютно різному лікуванні, в залежності від того, ростуть вони в затінку чи на сонці, а також обробляли їх раніше хімікатами чи ні. 

Вибираючи, чим побризкати троянди від попелиці в домашніх умовах, ви так чи інакше будете грати в лотерею, оскільки засіб, яке допоміг вашим сусідам по дачі, на вашій ділянці може виявитися абсолютно недієвим.

Тільки методом проб і помилок ви зможете підібрати той варіант, який підійде саме вам.

Однак врахуйте, що якщо випадок запущений, народні засоби можуть виявитися малоефективними. Тоді краще не витрачати час і відразу почати лікування спеціальними препаратами. 

Чого не можна робити - основні заборони

Для успішної боротьби з попелицею ніколи не обприскуйте рослину в спеку. Намагаючись вбити шкідника, ви завдасте рослині хімічного опіку. Обприскувати квітку можна тільки ввечері після заходу сонця і ніяк інакше.

Ніколи не поливайте рослину після обприскування. Категорично заборонено використання не тільки шланга, але і лійки. Справа в тому, що при поливі ви змиєте розчин, яким тільки що обробили квітку, що повністю обнулить всі ваші старання.

Але навіть якщо ви уникнете верхнього поливу і будете лити воду не зверху на кущ, а виключно на грунт, попелиця, що впала на землю, отримає шанс на виживання.

Не використовуйте кілька засобів одночасно. Повірте, в боротьбі зі шкідником це точно не допоможе і не прискорить процес одужання, а ось погубити рослину таким завзяттям у вас точно вийде. Подвоєна доза препарату не допоможе позбутися проблеми в два рази швидше. 

Вас також можуть зацікавити новини: