
Сігішоара: найінстаграмніше місто Румунії та справжня батьківщина Дракули
Невеличке румунське місто Сігішоару несправедливо оминають багато туристів. Напевно, вони просто не знають, скільки чудових фото можна зробити на тлі його знаменитих кольорових будиночків, і що саме тут насправді народився легендарний князь Влад Дракула.
Сусідня з Україною Румунія досі залишається "темною конячкою" для більшості туристів. Чого вже говорити, навіть українці не так вже й часто туди їздили до початку Росією повномасштабної війни проти нашої країни. А, між тим, Румунія все частіше потрапляє то різноманітних топів туристичних напрямків Європи, куди варто завідати – адже там є що подивитися і одночасно коштує це порівняно дешево.
Тим часом, УНІАН.Туризм за останні три роки встиг добряче дослідити Румунію – від трансільванських перлин Брашова, Сібіу та Клуж-Напоки до пляжів Констанци та прикордонних Сучави та Ясси, звідки українцям можна зручно полетіти до інших країн.
Тепер прийшов час познайомитися з ще однією туристичною родзинкою Румунії – старовинним містечком Сігішоара, відомим своїми невеличкими кольоровими історичними будиночками. А ще – саме тут народився легендарний волоський князь Влад Цепеш, що став прообразом кровожерливого вампіра Дракули.
Як доїхати до Сігішоари
Місто Сігішоара розташоване в регіоні Муреш у Центральній Румунії, на території історичної землі Трансильванія. Найближчим великим містом до нього є Тиргу-Муреш, де навіть є власний аеропорт, втім, нині через нього майже нічого не літає. Ба більше, попри скромну відстань у 50 кілометрів, прямого залізничного сполучення між ними немає, то ж в підсумку доводиться їхати поїздом в об'їзд з двома-трьома пересадками більше шести годин. Приватним авто цю відстань можна подолати за годину по прямій.

А от з Брашова туди можна доїхати прямим поїздом за 3,5-4 години кілька разів на день, хоча відстань між ними становить близько 120 кілометрів.
З Клуж-Напоки до Сігішоари також можна потрапити прямим поїздом – близько 150 кілометрів за ті ж 3,5-4 години кілька разів на день. Такий варіант зручніший для тих, хто подорожує з України – це місто розташоване ближче до наших кордонів. Втім, до нього ще треба доїхати 7-9 годин поїздом чи автобусом з Сучави або Яссів, причому це сполучення, за нашим досвідом, має найгірші за якістю поїзди в Румунії (насправді, то справжнє пекло).
Зі столиці Бухареста, що знаходиться на відстані 270 кілометрів від міста, також можна доїхати як прямим поїздом, так і з пересадкою – приблизно за 6,5 годин.
Де зупинитися в Сігішоарі
Хоча Сігішоара є доволі невеликим містом – з населенням трохи більше 28 тисяч людей, насправді тут доволі непоганий вибір доступних для туристів варіантів розміщення. Зокрема, на популярних сервісах з бронювання житла свої послуги нині пропонують більше 150 готелів, хостелів та приватних апартаментів.
Так, найдешевші ліжкомісця в спільних номерах хостелів наразі коштують від 640 гривень за ніч, тоді як ночівля в бюджетному номері для одного/двох гостей обійдеться в суму від 970 гривень. Проживання в пристойних бутік-готелях в симпатичних історичних будиночках в центрі міста коштуватиме від 1350 гривень за номер, трохи дорожче обійдуть чотиризіркові готелі – від 1450 гривень за ніч.

При цьому більшість варіантів розміщення туристів у Сігішоарі пропонуються саме в центрі міста в тих самих знаменитих кольорових будиночках, яким по кілька століть. Це додає відпочинку особливої атмосфери.
Де поїсти в Сігішоарі
Як вже можна здогадатися, Сігішоара – це стовідсотково туристичне місто, а тому там абсолютно немає проблем з тим, щоб добре поїсти. У місті є як заклади суто на туристів з завищеним цінником, так і більш орієнтовані на місцевих та знавців, часом дуже цікаві та незвичайні. Ми розповімо про кілька з них, які встигли перевірити особисто.

Наприклад, вранці за кавою та десертам ми рекомендуємо зайти в кафе Pasticceria UP Specialty Coffee в самому центрі міста, вкінці популярної туристичної вулички з підвішеними рожевими парасольками. Зокрема, в цьому закладі подають смачну каву багатьох різновидів і не менш смачні оригінальні десерти – і все це в стильному посуді та інстаграмних інтер'єрах.

Повечеряти ж можна забігти в заклад Vintage Lounge – можливо, він не відрізняється якоюсь особливо смачною кухнею та дизайном, але тут є атмосферна тераса, з якою відкривається чудовий краєвид на знамениту Годинникову вежу, одну з головних туристичних пам'яток міста. В закладі є непоганий набір коктейлів, а також можна спробувати локальну кухню – ми, наприклад, куштували місцеві пончики папанаші, зі сметаною та чорничним джемом.

Ну а справжньою прихованою перлиною для любителів незвичайних місць стане затишний дворик ReFresh, він же Mystical Garden, захований на мистецьким простором MYstical Transylvania. Тут можна посидіти на диванчиках чи пуфах в тіні дерев та випити прохолодні напої – соки, смузі, коктейлі та крафтове пиво, а ще почитати книжки та пограти в ігри. Крім того, періодично тут влаштовуються різні культурні заходи. Загалом, дуже приємна розслаблена атмосфера. Щоправда, з досвіду минулих років, працює цей простір сезонно – лише протягом літа.

Що подивитися в Сігішоарі
Сігішоара – це місто з давньою історією, офіційною датою народження якого вважається 1280 рік. Заснували місто німецькі колоністи із Саксонії, а його перша назва була Шесбурґ. Саме вони побудували на пагорбі середньовічну фортецю, кілька церков та всесвітньовідому Годинникову вежу – усе це добре збереглося до наших часів.

Назву Сігішоара місто отримало у 1435 році, а за чотири роки до цього тут народився майбутній князь могутньої Волощини – Влад III Дракула, він же Влад Цепеш. Тут же він провів своє дитинство. Звісно, місцевий туристичний бізнес не втрачає шансу скористатися цим фактом – у місті проводяться численні тематичні екскурсії, є пам'ятник, а також можна відвідати Casa lui Vlad Dracul – історичний будинок, де народився і провів свої перші роки Влад Дракула. Нині тут ресторан, але також за 10 лей (близько 90 гривень) можна відвідати тематичну кімнату.

Сам історичний центр Сігішоари внесений до Світової спадщини ЮНЕСКО – з його добре збереженою міською забудовою 17-18 століть, готичними церквами 13-15 століть та кам'яними укріпленнями 13-14 століть із воротами та вежами. Загалом у місті близько десятка добре збережених веж, в частині з яких облаштовані музеї, включно з вже згаданою вище Годинниковою вежею 13 століття з висотою 64 метри.

Також на увагу заслуговує будівля міської ратуши – величезний палац кінця 19 століття у бароковому стилі, що розмістився на пагорбі неподалік від Годинниковою вежі, центральної площі та Монастирської церкви. На верхньому поверсі палацу нерідко влаштовуються концерти – від класичної до сучасної музики.

Оскільки Сігішоара є доволі невеликим містом, його цілком можливо обійти за один день, нікуди не поспішаючи. Але нехай вас це не вводить в оману: його горбистий історичний центр весь вкритий бруківкою, тож навіть за пару годин прогулянки втомлені ноги вам гарантовані.
І не бійтеся вийти трохи за межі туристичного центру – сама по собі міська забудова теж симпатична, а навколо Сігішоари розкинулися мальовничі зелені пагорби.

Окремої ваги заслуговує старий німецький цвинтар позаду за церквою Святого Миколая, в межах історичного центра – це місце точно сподобається любителям подібних екскурсій, дуже атмосферно.

***
Сігішоара – це, безперечно, один з головних must visit у Румунії. І це містечко вже потроху починає потрапляти у всілякі путівники, тож радимо завітати туди швидше, поки до нього не дісталися натовпи туристів, як це трапилося з надпопулярними Брашовом чи Сібіу.
Марина Григоренко