Каховська ГЕС може стати мішенню окупантів, попередили аналітики / фото uhe.gov.ua

Російські окупанти можуть завдати удар по Каховській гідроелектростанції, звинуватити у цьому українську сторону і використати виниклу повінь для прикриття свого відступу з Херсонської області.

Такою атакою влада РФ може спробувати затьмарити відступ своїх сил, повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, посіпаки окупантів попередили про нібито можливий удар захисників України по греблі Каховської ГЕС, щоб з'явилися інформаційні умови для пошкодження греблі російською стороною і покладання відповідальності за можливі наслідки на Київ.

Відео дня

Нагадаємо, 18 жовтня російський генерал Сергій Суровікін, який призначений командувачем війною РФ проти України, заявив, що Україна нібито хоче завдати удар по греблі Каховської ГЕС, що спровокує в Херсонській області катастрофічну повінь.

Гауляйтер - "губернатор" Херсонської області Володимира Сальдо, сказав, що українські війська мають намір завдати удар по греблі, розташованій вгору за течією від тимчасово окупованого Херсона.

Війна в Україні з Росією - що відомо про ситуацію в Херсонській області

Унаслідок повномасштабного вторгнення в Україну Росія, зокрема, захопила низку населених пунктів в Херсонській області і вже назвала їх "своєю" територією.

Українська армія наприкінці серпня пішла в контрнаступ. На Херсонському напрямку станом на 9 жовтня вже деокуповано понад 1 170 квадратних кілометрів.

В ISW вважають, що російська влада, ймовірно, створює інформаційні умови, щоб виправдати запланований відступ своїх військ і здачу нашим бійцям значних територій Херсонської області.

Довідка УНІАН. Каховська ГЕС знаходиться під захопленою росіянами Новою Каховкою Херсонської області - відстань до міста становить 5 км.

Ця ГЕС є нижньою і останньою сходинкою (шоста за рахунком) в каскаді Дніпровських гідроелектростанцій.

Каховська ГЕС забезпечує річне регулювання стоку Дніпра для того, щоб посушливі райони південних областей України були з електрикою та водою.

Вас також можуть зацікавити новини: