этот материал доступен на русском

Є дві причини: експерт пояснив, чому в Україні не працює закон про сортування сміття

20:37, 08 жовтня 2019
Екологія
749 0
Наразі в Україні не працює закон про сортування сміття / фото УНІАН

Читайте такожВ Україні планують заборонити поліетиленові пакети

Про це розповів сайту "Сьогодні" генеральний директор Recycling Solutions Дмитро Ануфрієв.

По-перше, виробники пакувальної тари, пива, мінеральної води та безалкогольних напоїв, молочної продукції не несуть відповідальності за подальшу утилізацію використаної упаковки. Всю відповідальність за утилізацію перекладено на місцеві бюджети.

"А оскільки у них немає на це відповідних коштів, у тому числі й на контейнери для сортування, то країна щороку втрачає вагомий ресурсний потенціал для переробної промисловості", – говорить Ануфрієв.

Інший бік – немає механізму контролю за виконанням закону, немає реальної волі до його реалізації. А організація збору відсортованих відходів вимагає створення інфраструктури і грошей.

"Це завдання має вирішуватися спільно: бізнесом і державою. З боку держави – створення чіткої прозорої законодавчої бази, впровадження освітніх програм, спрямованих на пробудження свідомості наших співгромадян, податкові пільги для бізнесу, який інвестує гроші у вирішення екологічних проблем. Бізнес відгукнеться швидко, як тільки будуть створені привабливі з ринкової точки зору умови", – додав керівник виробництва товарів для будинку корпорації "Біосфера"Роман Гладишев.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #сміття