В Ірландії упіймали велику шестижаберну акулу

19:42, 08 травня 2017
Екологія
1621 0

Оскільки акулу випустили, і вона не була зважена на березі, точну вагу її назвати складно.

фото LUKE ASTON

Рибалка-любитель зловив біля узбережжя Ірландії гігантську шестижаберну акулу завдовжки близько семи з половиною метрів і вагою близько 680 кг, пише Бі-Бі-Сі.

Це найбільша акула цього виду, коли-небудь спіймана на вудку в Європі. Англієць Бен Бонд півтори години боровся з величезною рибою.

Читайте такожНа затопленій дорозі в Австралії виявили акулу (фото, відео)

Після виснажливої сутички йому вдалося витягти здобич на поверхню і сфотографувати. Потім він зняв акулу з гачка і випустив на свободу.

Шестижаберна акула - найбільша акула з сімейства багатожаберних. Вона мешкає на великих глибинах і харчується головним чином рибою, в тому числі меншими за розміром побратимами, але іноді полює і на тюленів.

За даними енциклопедії, розміри шестижаберних акул не перевищують 5,5 метри.

26-річному рибалці-любителю і раніше доводилося ловити акул, але такі великі рибини йому ще не потрапляли на гачок.

У розмові з Бі-бі-сі він сказав, що не відчував ніякого страху, поки витягував гігантську акулу, і навіть заглянув прямо в її щелепи, які, за його словами, були "дуже масивними".

"Мабуть, найприємнішим було спостерігати, як вона відпливала. Я не хотів вбивати таку чудову істоту", - зізнався Бонд.

В управлінні у справах рибальства Ірландії оцінили фотографію спійманої акули і назвали її "справжнім чудовиськом морських глибин".

Читайте такожАвстралійські біологи виявили у акул ознаки особистості

"Оскільки акулу випустили, і вона не була зважена на березі, точну вагу її назвати складно. Тим не менш, схоже, що ця акула - одна з найбільших риб, коли-небудь спійманих на вудку в Європі", - сказала Бі-бі-сі представник відомства.

"Цей вид промислу легальний", - додала вона. В Ірландії дозволено спортивне рибальство, при якому спійману рибу не вбивають, а відпускають на волю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter