"Укртрансгаз" передав філії "Оператор ГТС України" активів на 250 мільярдів

15:02, 20 грудня 2017
Енергетика
237 0

На філію вже перезаключено 1,1 тисячі договорів на транспортування газу і ще 19 тисяч договорів буде перезаключено до кінця цього року.

Ілюстрація REUTERS

Державна газотранспортна компанія "Укртрансгаз" передала в нещодавно створений філіал "Оператор ГТС України" активи на загальну суму 250 мільярдів гривень. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив керівник філії, в. о. президента "Укртрансгазу" Мирослав Химко.

Читайте такожУкраїна вперше увійшла до двадцятки найкращих газових хабів Європи

"30 листопада ми передали 50 тисяч найменувань активів вартістю 250 мільярдів гривень", - сказав він.

За словами Химко, на сьогоднішній день на філію було перезаключено 1100 договорів на транспортування газу і ще 19 тисяч договорів буде перезаключено до кінця цього року. Штат філії становить 309 співробітників.

"Філія контролюватиме весь процес транспортування газу", - додав Химко.

За словами головного комерційного директора національного нафтогазового холдингу "Нафтогаз України" (материнської компанії "Укртрансгаз") Юрія Вітренко, в майбутньому цей філіал буде виділений в окрему і самостійну юридичну структуру. Це можна зробити тільки після винесення Стокгольмським арбітражем рішення по справі між "Нафтогазом" і російським "Газпромом" щодо контракту на транзит газу.

"В ідеалі, якщо ми в лютому отримаємо рішення Стокгольмського арбітражу, яке дозволяє внести зміни в контракт з "Газпромом", він виконує це рішення і зміни вносяться, а до цього часу Міністерство енергетики виконує всі умови, - тоді, умовно кажучи, в березні або навесні відділяється новий оператор", - зазначив Вітренко.

Як повідомляв УНІАН, у 2015 році уряд ініціював реформу "Нафтогазу України" з метою виконання вимог Третього енергетичного пакету Європейського енергоспівтовариства, який передбачає розмежування функцій видобутку, транспортування і постачання палива кінцевим споживачам. За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, відділення функції з транспортування газу необхідно для залучення в управління української ГТС європейської компанії, що сприятиме в подальшому збереженню транзиту газу по території України.

У рамках реформи 9 листопада 2016 року Кабмін прийняв рішення про створення нової компанії - оператора ГТС - "Магістральні газопроводи України".

За інформацією "Нафтогазу", уряд і Міненерговугілля відповідають за створення юридичної особи - компанії "Магістральні газопроводи України", а держхолдинг - за наповнення її реальними активами. Тому на початку жовтня в структурі "Укртрансгазу" був створений окремий філія, який сконцентрував у собі персонал і активи з транспортування газу. На сьогодні цей філіал вже налагодив процес ефективного управління ГТС і забезпечив безперебійний транзит природного газу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter