Ілюстрація REUTERS

Перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів у рамках XXI саміту «Україна-ЄС» підписав чотири угоди з Євросоюзом для залучення фінансування на загальну суму 86,9 млн євро.

Читайте такожЄС готовий надати Україні 500 мільйонів євро допомоги, але після виконання умов

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Так, згідно з Угодою про фінансування заходу «Програма технічного співробітництва 2019», Україна отримає фінансову допомогу в сумі 44 млн євро, яку буде спрямовано на продовження ключових реформ в Україні, зокрема, на спрощення торгівлі, сприяння економічному розвитку, покращення інвестиційного клімату, а також на вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель.

Згідно з іншою угодою в рамках програми «Підтримка ЄС для Сходу України», Євросоюз надасть додаткову допомогу в розмірі 10 млн євро, які буде спрямовано на відновлення економіки Луганської та Донецької областей, а також підтримку розвитку Запорізької області. Загальний кошторис проекту становить 60 млн євро.

Також Україна отримає 10 млн євро згідно з Угодою «Про підтримку громадянського суспільства та культури». Кошти буде спрямовано на розвиток українських закладів культури, залучення громадськості до участі в загальному процесі реформування країни та інші проекти.

Відповідно до Угоди про фінансування заходу «Антикорупційної ініціативи - фаза II», Україна отримає 22,9 млн євро для проведення заходів щодо посилення незалежності та ефективності антикорупційних установ, покращення управління та прозорості на місцевому рівні й, як результат, зменшення рівня корупції в Україні на національному та місцевому рівнях.

Як повідомляв УНІАН, 5 липня Кабінет міністрів України схвалив чотири проекти угод між Україною тв Європейським Союзом щодо залучення додаткового фінансування розвитку соціальної та економічної сфери на суму 86,9 млн євро.