Якого числа сіяти помідори в квітні 2022 / фото ua.depositphotos.com

Стиглий помідор - ідеальне доповнення до будь-якої смачної вечері. Крім того, це неймовірно корисний овоч - він містить безліч необхідних для людини речовин. УНІАН розповість, коли сіяти томати в 2022 році і як правильно це робити.

Раніше ми говорили про те, як правильно обробити полуницю після зими.

Коли висаджувати розсаду помідор - дати

коли садити розсаду в 2022 році / depositphotos.com

Деякі городники сіють розсаду вже в лютому, інші - чекають березня або навіть квітня. Насправді, період засівання залежить від того, де і як ви будете вирощувати помідори потім.

Якщо плануєте використовувати теплицю, то середина березня - ідеальний час для посіву. Відкритий грунт для вирощування помідорів вибирають ті, хто висаджує помідори на розсаду в кінці березня - середині квітня. Орієнтуйтеся за термінами висадки - розсаді до моменту висаджування має бути 50-60 днів.

Раніше ми давали конкретні терміни посіву насіння на розсаду.

Сприятливі дні для висадки розсади томатів в теплицю: 25-26 квітня, 1-15, 31 травня.

Сприятливі дні для висадки розсади томатів у відкритий грунт: 1-15, 31 травня, 1-12 червня.

У чому можна вирощувати помідори

Помідор - овоч, який не боїться пересадки, тому ви можете сміливо висаджувати їх в ящики, а потім розпикірувати по стаканчиках. Що стосується грунту, то ідеальний варіант - змішати торф і перегній в пропорції 2:1. Додатково можна додати пісок і добрива, а насіння висівати на глибину 1-2 см.

Що робити, якщо розсада витягується

Що робити, коли розсада помідор витягнулася / фото ua.depositphotos.com

Іноді з майбутнім урожаєм виникає така проблема - розсада витягується і залишається в такому положенні. Виправити проблему можна двома способами:

  • Відрегулювати температуру. Оптимальний режим для висаджування помідорів - 18-19 °С. Якщо в приміщенні занадто жарко, саджанці витягуються. Вирішити проблему можна, провітрюючи житло.
  • Збільшити кількість світла. Якщо помідорам недостатньо сонячного світла, то цвітіння затримається, а плодоношення погіршиться. Тому купіть фітолампу і освітлюйте розсаду 12 годин на добу.

Корисний лайфхак: не завжди сорти помідорів вимагають розсади - деякі можна висадити у відкритий грунт після 20 квітня. Стосується це тільки ранніх сортів, насіння яких повинні виявитися в теплих лунках. Якщо таких немає, то перед засіванням накрийте грунт чорною тканиною, щоб він прогрівся.

Такий урожай дозріє на два тижні пізніше інших, зате буде міцним і плідним.

Вас також можуть зацікавити новини: