Як правильно засипати пральний порошок в пральну машину / depositphotos.com

Багато господинь не читають інструкції до пральних машин - сиплять порошок і ллють кондиціонер "на око". Таке ставлення до техніки може привести до її поломки, крім того, зробити "дірку" в сімейному бюджеті. УНІАН розповість, куди заливати кондиціонер в пральній машині і як правильно засипати порошок.

Раніше ми говорили про те, навіщо потрібен аспірин для кольорових речей і пральної машини, а також хто і навіщо кладе серветки в пральну машину від вовни і волосся на речах.

Куди засипати порошок в пральній машині - інструкція

Деякі люди вважають, що порошок можна засипати прямо в барабан - так він відпирає плями краще. Насправді, це неправда - порошок потрібно сипати тільки в спеціальний відсік. 

Відео дня

Ви відкриваєте машинку і бачите два відсіки - вони пронумеровані римськими цифрами або арабськими літерами. Третій відсік, як правило, позначений піктограмою, зірочкою або будь-яким іншим нейтральним символом - за розміром він завжди відрізняється від перших двох.

Найбільший відсік, який позначений цифрою II або буквою В - це відсік для порошку і основного прання. До речі, будь-які засоби проти накипу теж краще додавати в нього.

Відсік під цифрою I або буквою А - відділення для попереднього прання (рекомендується використовувати для дуже брудних речей). В такому випадку, швидше за все, ви будете лити відбілювач або засіб для виведення плям. Такі кошти заливаються тільки в перший відсік (з порошком або без), але ні в якому разі не можна лити їх в барабан СМА.

Найменший відсік, який позначений зірочкою або іншим символом - це відділення для кондиціонера. На пластиці також ви побачите напис MAX - межа, яку не варто переходити при додаванні пом'якшувального засобу для білизни.

Що стосується порошків, вони можуть бути трьох видів:

  • сипучі;
  • рідкі;
  • таблетки або капсули.

Для сипучих і рідких використовуйте тільки лоток, а капсули або таблетки додавайте прямо в барабан пралки.

Як відміряти порошок для прання - правила

Точну кількість порошку розрахувати складно - все залежить від ступеня забруднення речей, виду порошку і жорсткості води. Якщо вода дуже жорстка, то порошку потрібно більше. Для того, щоб заощадити, можна купити засіб для пом'якшення води і додавати в другий відсік разом з порошком - так у вас вийде зменшити кількість порошку.

Золоте правило прання для 1 кг речей:

  • сипучий порошок - 25 гр;
  • гелевий - 30 мл.

Для занадто брудного одягу використовуйте 40-50 гр порошку, при цьому, половину насипайте в перший відсік, половину - в другій. Якщо ви не знаєте, як відміряти кількість білизни без зважування, то орієнтуйтеся за обсягом пральної машини. Наприклад, шестикілограмова СМА, заповнена наполовину, підкаже вам, що вага білизни приблизно 3 кг.

Найчастіше, в комплекті з порошком продається мірний стаканчик, а якщо його немає, то краще придбати - з ним вам буде набагато простіше, ніж відміряти кількість порошку на око. 

Якщо ви, крім порошку, використовуєте кондиціонер, то його теж потрібно наливати правильно - концентрований продукт розбавляти водою в пропорції 1:3 і тоді виливати в пралку. Ні в якому разі не можна лити кондиціонер прямо на речі, інакше на них залишаться плями і розводи. Використовуйте для ополіскувача тільки спеціальний відсік.

Скільки потрібно порошку та кондиціонера для прання / інфографіка УНІАН

Вас також можуть зацікавити новини: