Опали квіти в орхідеї - що робити / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Орхідеї - дуже вимогливі та ніжні рослини, з якими у квітникарів часто виникають проблеми. Одна з найчастіших неприємностей - опадають квіти в орхідеї. Якщо сталася така біда, то рослину потрібно ізолювати від інших і спробувати усунути причину.

Відео дня

Неправильні умови

Одна з найчастіших причин, чому не цвіте орхідея - це неправильні умови росту. Рослина не любить протяги, низьку освітленість, прямі сонячні промені, сухе повітря, різку зміну температури.

Також квітки можуть опадати за недостатнього поливу і сухості листя. Не забувайте, що батьківщина фаленопсисів - вологі тропіки. Листя рекомендується протирати вологою тканиною, але категорично не можна обприскувати квітки і бутони - від цього вони можуть зів'янути.

Перестановка

Рослина дуже чутливо реагує на перестановки. Якщо орхідею перемістити навіть у межах одного підвіконня, то вона може скинути бутони від стресу. Тому без великої потреби фаленопсиси краще не чіпати, особливо під час цвітіння.

Шкідники або хвороби

Ще одна причина, чому орхідея скидає бутони - поява захворювання. Уважно огляньте проблемну рослину на наявність симптомів - плям, точок, згнилих частин, слідів борошнистої роси. В агромагазині вам допоможуть підібрати лікування. Також зараженим може виявитися ґрунт - у такому разі варто замінити субстрат.

Чому опадають бутони в орхідеї / фото ua.depositphotos.com

Вік

Нечаста, але можлива причина, чому в'яне орхідея - це вік рослини. Якщо їй більше 7 років, то цвітіння може припинитися.

Надлишок або нестача добрив

Фаленопсиси рекомендується підгодовувати раз на 2-3 тижні спеціальним добривом для орхідей. Ґрунт має бути досить поживним. Не нехтуйте підгодівлею, але також не перевищуйте зазначене в інструкції препарату дозування.

Неправильне сусідство

Орхідея може скидати бутони, якщо біля неї лежать перезрілі яблука або банани, гнилі фрукти і ягоди. Такі продукти виділяють у повітря етилен, згубний для квіток.

Вас також можуть зацікавити новини: