Квашена капуста-відмінна закуска взимку / фото ua.depositphotos.com

Одне з найпопулярніших і улюблених солінь на зиму - капуста. Щоб її заготовити занадто багато зусиль не потрібно, але буде потрібен деякий час.

У чому солять капусту

Для закваски капусти найчастіше вибирають 3-літрові скляні банки. А якщо ви плануєте заквасити побільше, тоді слід вибрати емальоване відро з кришкою.

Отже, для засолювання капусти потрібна власне сама капуста і морква, також важливо скільки солі потрібно при засолюванні капусти.

Відео дня

Скільки солі додавати при квашенні капусти

Почнемо з того скільки потрібно солі на 3-хлітровую банку капусти: в цю ємність влізе близько 3 кг нашаткованої капусти, тому нам буде потрібно 3 ст.л. солі без гірки. Врахуйте, що сіль потрібна не йодована, а звичайна.

Скільки моркви на 1 кг капусти: розраховуйте, що на кілограм капусти потрібно 300 г натертої на крупній тертці моркви.

Якщо ви вирішили зробити побільше, то вам доведеться розраховувати, скільки потрібно солі на 10 л води для засолювання капусти.

Вважається що при квашенні капусти оптимальна кількість солі на 10 л води - 400 грам. Йдеться про велику морську сіль - треба розчинити її у воді і тоді додати в капусту. 

Скільки солі і моркви на 10 кг капусти

Якщо ви вирішили квасити капусту з морквою, то її потрібно брати в кількості 3% від ваги капусти, тобто 300 грам моркви на 10 кг капусти. А ось солі на 10 кг капусти потрібно 200 грам, або 8 столових ложок без гірки.

Тепер розберемося, скільки солі потрібно для квашення капусти на 1 л води. Дві столові ложки - саме скільки солі на 1 літр води потрібно для засолювання капусти.

А ось скільки солі і цукру додавати в квашену капусту - наведемо в приклад простий рецепт: 

Інгредієнт:

  • капуста-1 качан вагою 2,5 кг, після шинкування у нас вийде приблизно 2 кг капусти.
  • морква - 3-4 шт.
  • сіль - 2 ст. л.
  • цукор - 2 ст. л.
  • вода - 0,5 літра (приблизно).

Якщо ви хочете засолити, наприклад, четвертинки капусти, або просто великі шматки, то для цього краще приготувати розсіл. Потрібно виходити з того, скільки солі на відро води для засолювання капусти знадобиться. Зазвичай це 380 грам на 10 літрів води. 

Вас також можуть зацікавити новини: