Іверська ікона Божої матері / pravmir.ru

Православні 25 лютого вшановують Іверську ікону. Вона зображає Діву Марію з дитям, ще цей лик називають Вратаницею.

Оригінал ікони перебуває в Іверському монастирі на горі Афон у Греції, вона й отримала назву на його честь.

25 лютого - це день, коли ченці на горі Афон знайшли цей чудотворний образ.

Відео дня

Історія Іверської ікони: звідки з'явилася

Згідно з переказами, в IX столітті образ зберігався у вдови біля міста Нікеї. Жінка, намагаючись врятувати лик Пресвятої Богородиці від іконоборців, опустила ікону в море.

Відомо, що іконоборці хотіли порубати образ на шматки, один з них навіть вдарив ікону мечем – з її рани виступила кров.

Лише через деякий час ченці Іверського монастиря побачили образ в морі. Ікону, згідно з розповідями, підтримував вогненний стовп. Тоді ж чернець Гавриїл пройшовся водою та приніс лик Богородиці в монастир.

Але вже вранці ікони не стало в монастирі, її помітили над воротами. Коли її знову спробували внести в приміщення, вона поверталася назад. Звідси й ще одна її назва – Вратаниця.

Але в один день Пресвята Діва відкрила ченцю Гавриїлу свою волю у сні, сказавши, що не хоче просто бути збереженою ченцями, а бажає стати берегинею монастиря. Тоді образ поставили у спеціально спорудженому приміщенні при монастирських воротах. Тому її ще одна назва – Вратарниця.

Читайте такожКоли Великдень у 2019 році: дата та скільки будемо відпочивати (календар)

Чим відома Іверська ікона

Також Іверська ікона прославилася дивами. Згідно з переказами, коли перське військо припливло до берега Афона й оточило Іверську обитель, то раптово почалася буря, і перси загинули в морі.

Також вважається, що багато разів Іверська ікона Божої матері рятувала монастир, не дозволяючи входити до нього людям з нечистими помислами. За переказами, тут люди позбувалися різних бід – голоду, хвороб.

Крім того, одного разу Богоматір з'явилася настоятелю, коли голод погрожував Іверському монастирю. Вона послала його в житницю, яка виявилася повною борошна.

Чим ця ікона відрізняється від інших із зображенням Богородиці

На Іверській іконі Богородиця тримає Ісуса на лівій руці, а її права рука простягнута до нього. На правій щоці Пресвятої Богородиці зображена рана, яка кровоточить, – слід від списа іконоборця.

Такий характерний опис Іверської ікони Божої Матері пояснює її головну відмінність від інших ікон Богородиці.

false

День Іверської ікони: традиції

У цей день у православних храмах проводяться спеціальні молебні та читаються молитви, присвячені цьому образу Божої Матері. Також згадуються чудеса й зцілення, які вона подарувала людям.

Якщо в цей день ви не можете сходити в храм, можна почитати молитву вдома, попросивши у Бога сил, здоров'я і милосердя.

Перед цією іконою моляться про відпущення гріхів. Вона допомагає у зціленні та виборі правильного шляху.

Молитва:

Пресвята Богородице! Прийми молитву щиру із уст наших, та не залиш без свого заступництва. Зціли недуги наші, як душевні, так і тілесні. Залікуй наші рани та не залиши нас, безпорадних. Амінь.