
Яке свято 17 червня 2020
У цей день світ відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою.
У США святкують День яблучного штруделя, День поїдання овочів, День «Візьми свою кішку на роботу», в Гватемалі, Сальвадорі - День батька, в Латвії - День окупації, в Ісландії - День незалежності, в Індії – День Йогини Екадаші, в Румунії - День національної авіації, в Аргентині - День пам'яті Мартіна Мігеля де Гуемеса.
Пам'ятні дати 17 червня, річниці та події
У 1579 році англійський мореплавець Френсіс Дрейк під час навколосвітнього плавання висадився в районі Сан-Франциско і оголосив цей берег англійським володінням - «Новим Альбіоном».
Читайте такожСвята та вихідні в Україні: календар на 2021 рік
У 1876 році Міністерство внутрішніх справ Російської імперії заборонило друкувати навчальні та науково-популярні книжки українською мовою.
В 1885 році у Нью-Йорк на борту французького пароплава «Isere» прибув дарунок французького народу Сполученим Штатам Америки - статуя Свободи.
В 1925 році в Женеві був підписаний Протокол про заборону застосування на війні отруйних, задушливих та інших подібних газів і біозасобів – так звана Женевська конвенція.
У 1939 році у Франції в останній раз відбулася публічна страта на гільйотині – тоді їй піддали серійного вбивцю Ежена Вейдмана.

У 1950 році чиказький хірург Річард Лоулер за 45 хвилин виконав першу в світі операцію з пересадки нирки людині.
У 1980 році рок-група «Led Zeppelin» почала тритижневе європейське турне. Як виявилося, це була її прощальна гастроль, оскільки після смерті Джона Бонема у вересні того ж року колектив припинив своє існування.
У 1982 році у виступі на Генеральній Асамблеї ООН президент США Рональд Рейган назвав СРСР імперією зла, наполягаючи на принциповій аморальності радянського режиму і з цієї причини неможливості вирівнювання СРСР з США. Це сталося в розпал «холодної війни». Деякі джерела стверджують, що автором виразу був спічрайтер президента Ентоні Р. Долан. До речі, відвідавши Москву в 1988 році, на хвилі поліпшення радянсько-американських відносин, Рейган заявив, що більше не розглядає Радянський Союз як «імперію зла».
Читайте такожІменини в липні: календар для вибору імені дитині17 червня вважається Днем народження «Полароида». Історія така: у 1937 році в Кембриджі американський вчений-оптик Едвін Ленд заснував компанію «Polaroid Corporation», яка стала виробляти оптичну техніку. Під час Другої світової війни винаходу Ленда користувалися великим попитом - прилади нічного бачення, перископи, біноклі. Ленд також отримав урядове замовлення на розробку системи управління снарядів, самонавідних на інфрачервоне випромінювання. У 1946 році Ленд зайнявся розробкою фотоапарата, в якому були б об'єднані процеси зйомки та оброблення знімків. Вже в 1947 році винахідник продемонстрував його - весь процес створення фотографії займав 60 секунд. У листопаді 1948 року в Бостонському універмазі з'явилася в продажу перша комерційна модель «Polaroid Land-95». Партія за ціною близько 90 доларів за штуку була розкуплена за один день. У 1963 році «Полароїд» випустив «миттєвий» фотоапарат для кольорової зйомки. 17 червня 1970 року Едвін Ленд запатентував першу повністю автоматизовану кишенькову камеру «Polaroid SX 70». Через два роки вона з'явилася в продажу. В результаті високого попиту ціна акцій компанії «Полароїд» піднялася в 90 разів, а сама вона потрапила в список 50 найбільш успішних компаній США.
Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 17 червня вшановує пам'ять святителя Митрофана Константинопольського патріарха. На «Митрофана» заведено удобрювати гноєм землю. Пропускати і відкладати цей процес на інші дні не можна, інакше врожай вийде мізерним. Крім того, ухилятися від такої роботи було небезпечно.
Що сьогодні не можна робити
Не можна ухилятися від роботи - цей день дуже важливий для добробуту сім'ї.
Прикмети на 17 червня
Здавна існують погодні прикмети на цей день:
- північний вітер - наближення поганої погоди;
- дощ - буде він йти ще кілька днів;
- посіяна 17 червня гречка повинна дати хороший врожай.
17 червня іменини
Іменини у Івана Северина, Силана, Марії, Митрофана, Зосими, Мефодія, Марфи і Петра.