Сьогодні - День осінньої самотності / фото ua.depositphotos.com

Яке свято 29 вересня 2020

Цього дня світ відзначає День осіннього самотності і Всесвітній день серця.

Читайте такожВихідні у жовтні: коли та як відпочиватимуть українціВ Україні - День отоларинголога, у США - День отруєної ожини, День кави, День щасливого гусака, в Ірані - День пожежної охорони, в Аргентині - День винахідника, у Парагваї - День Перемоги в битві за Бокерон.

Пам'ятні дати 29 вересня, річниці та події

У 1650 році Генрі Робінсон відкрив у Лондоні перше в світі шлюбне агентство. Декілька століть в Європі функції весільних контор виконували всюдисущі свахи, їхня діяльність вважалася почесною й досить високо оплачувалася. У ті часи свахи і звідники вважалися не стільки фахівцями та дипломатами справ серцевих, скільки координаторами злиття капіталів. До того ж свахи чудово виконували роль сучасної «жовтої преси», розносячи останні новини у вигляді чуток і пліток. Один із перших клієнтів Робінсона, сер Джон Даймлі, як свідчать історичні документи, побажав створити сім'ю з молодою жінкою і дав оголошення. Головний критерій: "Дама повинна володіти статком в 300 гіней (на сучасні гроші — близько 500 тисяч доларів). Не важливо, чи є вона незайманою, вдовою або вагітною від колишнього чоловіка".

Мода на шлюбні агентства прижилася, і в наступні 350 з гаком років їхніми щасливими клієнтами по всьому світу стали мільйони самотніх людей. Попит на свах і звідників анітрохи не зменшився й сьогодні.

У 1793 році в англійському спортивному журналі вперше було згадано про гру в теніс.

У 1988 році Нобелівська премія миру була присуджена миротворчим силам ООН / фото globallookpress.com

У 1829 році в Лондоні за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Роберта Піля була створена цивільна поліція, згодом - Скотланд-Ярд. Спочатку її штат налічував 1000 співробітників, які обслуговують територію в радіусі 7 миль, на якій тоді проживало 2 мільйони людей. На початку 19 століття рівень злочинності на вулицях Лондона перевершив усі допустимі межі. Саме тому Роберт піль представив до парламенту документ про поліпшення роботи поліції, згідно з яким всі поліцейські відділення повинні підкорятися його відомству, й ініціював ухвалення закону про Лондонську поліцію. Назва Скотланд-Ярд походить від початкового розташування штаб-квартири поліції на вулиці великий Скотланд-Ярд в Уайтхоллі. Вважається, що в цьому районі кілька століть тому розташовувалися місії шотландських королів, а двір, утворений кількома вулицями, отримав назву "Шотландський двір" - Скотланд-Ярд. До 1890 року сфера діяльності Скотланд-Ярду розширилася, на той час він складався з двох основних підрозділів – органу, що відповідає за ліцензування таксистів та кебменів, і Департаменту карного розшуку. Це вимагало збільшення території розміщення поліції. І штаб-квартира була переміщена на набережну Вікторії, отримавши назву Новий Скотланд-Ярд. Цей комплекс будівель наразі внесений до списку споруд, що становлять архітектурну, історичну та культурну значимість. Сучасна штаб-квартира поліції Великого Лондона – (виключаючи Лондонський Сіті, що має свою поліцію) – найбільша поліцейська установа в Англії-розташована у районі Вестмінстер. Сьогодні в штаті Скотланд-Ярду понад 30 тисяч співробітників, які обслуговують Лондон і його передмістя на площі 620 квадратних миль з населенням понад 7 мільйонів осіб.

У 1853 році поблизу Шотландії розбилося на скелях вітрильне судно "Annie Jane". У корабельній аварії загинули 348 осіб.

У 1885 році в Блекпулі почали ходити перші в Англії електричні трамваї.

У 1913 році французький льотчик Моріс Прево на літаку "Deperdussin" уперше перевищив швидкість 200 км/год.

У 1916 році Джон Рокфеллер, засновник компанії "Standard Oil", став першим у світі мільярдером.

У 1930 році видатний ірландський драматург і романіст, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури, один із засновників Лондонської школи економіки і політичних наук Джордж Бернард Шоу відмовився прийняти титул пера.

Друга світова. Трагедія Бабиного Яру. 29 вересня 1941 року в ході чітко спланованої операції все єврейське населення Києва було зібрано в одному місці під приводом переміщення його для проживання у нове розташування. Добровільно відмовилися прийти і сховалися лише деякі. Всі, хто перетинав кордон оточення, назад уже не повернулися... перший масовий розстріл у містечку Бабин Яр стався кількома днями раніше, коли тут було розстріляно понад 700 пацієнтів психіатричної клініки. А 29 вересня фашисти почали здійснювати план зі знищення євреїв Києва. За два дні в ярах Бабиного Яру були розстріляні понад 33 тисячі осіб. Ця цифра приблизна, оскільки не вівся облік малолітніх дітей, які розділили разом зі своїми рідними весь жах того, що відбувалося, і подальшу страту. Масові розстріли в урочищі Бабин Яр 30 вересня не закінчилися, вони тривали. На думку деяких дослідників, у Бабиному Яру тільки євреїв було розстріляно близько 150 тисяч осіб з усієї України. Розстріли тривали тут весь період окупації, і в них брали безпосередню участь крім айнзатц- і зондеркоманд СД колабораціоністи, що стали на бік фашистів. Звірства, що чинилися тут, викликали жах навіть у бувалих солдатів СС. Після розправи над євреями основними жертвами подальших розстрілів стали місцеві цигани та військовополонені. Восени 1943 року, в переломний момент Другої світової війни, керівництво окупованих земель прагнуло приховати сліди своїх злодіянь. З цією метою силами військовополонених концтаборів тіла розстріляних людей в урочищі Бабин Яр витягувалися із землі й спалювалися. Однак, кількість жертв була настільки велика, що ліквідувати сліди нацистам не вдалося, а близько 29 осіб, яким вдалося врятуватися під час масового розстрілу 29-30 вересня 1941 року, дали свідчення під час проведення слідчих заходів з розслідування військових злочинів. Досі неможливо точно встановити кількість розстріляних за час окупації людей у Бабиному Яру. За приблизними підрахунками, їхнє число коливається від 70 тисяч до 200 тисяч осіб. Після завершення Другої світової війни керівники масових страт під Києвом постали перед військовим трибуналом.

У 1968 році іспанський тенор Пласідо Домінго дебютував у залі "Метрополітан Опера".

У 1988 році Нобелівська премія миру була присуджена миротворчим силам ООН.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні вшановує пам'ять Святої Євфимії Всехвальної / фото ua.depositphotos.com

Православна церква 29 вересня вшановує пам'ять Святої Євфимії Всехвальної. У народі день назвали Євфимія Прехвальна або Пташина кістка. Якщо ви загадаєте бажання цього дня - воно здійсниться.

Що сьогодні не можна робити

Не можна сваритися і лихословити. 

Прикмети на 29 вересня    

Читайте такожДень учителя 2020: дата, традиції та як привітати педагогівЗ давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- не падають листя - морози настануть нескоро;

- тепло й сухо - зима буде пізньою;

- грім - зима буде безсніжною.

29 вересня іменини 

Іменини у Віктора, Григорія, Людмили, Купріяна, Олексія, Йосипа, Сергія, Дорофея та Михайла.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram