День Незалежності України 2022 / фото ua.depositphotos.com

Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності. Дата цієї важливої дати незмінна – 24 серпня. У 2022 році свято випало на середу.

За день до цього, 23 серпня, українці зустрічають День Державного Прапора України. Раніше УНІАН говорив, які свята і вихідні в серпні 2022 чекають всіх нас, а сьогодні розповість докладніше про самому багатозначному торжестві.

Додатково ми з'ясували, чи будуть вихідні на День Незалежності 2022.

Відео дня

Як Україна стала незалежною - історія

Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.

17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з'явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.

Через місяць після цього стався "Серпневий путч" - подія, який відомий жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий "Акт проголошення незалежності України". Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР. 

1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня. 

Скільки незалежна Україна і як відзначати це свято

У минулому, 2021 - му році, наша країна відзначала ювілей своєї незалежності - 30 років. Цього року ми відзначаємо 31 рік з того моменту, як Україна зняла з себе кайдани залежності від Союзу і стала вільною державою. 

Свято відзначають з розмахом, особливо, в столиці - президент влаштовує святковий прийом, на головній площі проводять концерти, фестивалі та акції. Люди одягаються у вишиванки, виносять державні прапори, співають пісні і прославляють Батьківщину. Така ж традиція зберігається і в інших містах України. Крім того, в церквах і храмах читають молебні за здоров'я і безпеку країни, а в кінці дня у всіх містах запускають урочисті салюти.

Вас також можуть зацікавити новини: