Коли Трійця у 2021 році - дата / фото ua.depositphotos.com

Трійця – одне з головних християнських свят. Його відзначають як у православній, так і в католицькій церквах.

Свято прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею.

Коли Трійця 2021 у православних християн

Читайте такожЦерковні свята у травні: православний календар на місяцьТрійця у православ’ї входить до числа дванадесятих свят. Вона не має сталої дати святкування, адже нерозривно пов’язана з Великоднем. Відзначається Свята Трійця у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Саме тому у християн східного обряду воно має назву П’ятидесятниця.

Відео дня

Великдень цьогоріч православні християни відзначали 2 травня. Таким чином, Трійця 2021 року припадає на неділю, 20 червня.

Дата Трійці 2021 у католиків

День святкування Трійці у християн західного обряду також залежить від Великодня. Оскільки він щороку припадає на різні дати, то й Трійця теж не має фіксованої дати.

На відміну від православної, у католицькій церкві, святкування П’ятидесятниці і Трійці розділене. Спершу відзначається П’ятидесятниця, а за тиждень після неї – Свята Трійця. Цього року П’ятидесятниця відзначається 23 травня, а Трійця – у неділю, 30 травня (на 57-й день після Великодня).

Трійця: історія свята

У свято Трійці згадується та прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків.

Зелені свята 2021 - коли та як святкуємо / фото pravoslavie79.ru

Так, на 50-й день після Воскресіння Христового апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі. Перед ними в світлі та сяйві з'явився Святий Дух. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб нести кожній людині на землі Слово Боже.

Трійцею це свято називається тому, що саме цього дня світові відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці, й люди навчились поклонятися та прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Отця, Сина і Святого Духа.

Як прийнято святкувати Зелені свята

На Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою та квітами, які символізують відродження всього живого на землі.

Читайте такожТравневі вихідні 2021: скільки днів відпочинку буде в Україні на День перемогиВіряни цього дня відвідують святкову службу в церкві.

Посту на Трійцю немає, тому це світле свято прийнято відзначати в колі близьких за багато накритим різними наїдками столом.

Напередодні Святої Трійці господині влаштовують генеральне прибирання, аби прийняти гостей у чистому й прибраному будинку. Адже на саме свято займатися домашніми клопотами не можна.

В Україні Трійця є державним святом, у зв’язку з яким передбачено додатковий вихідний день. Таким чином, завдяки цьому церковному святу українці відпочиватимуть три дні поспіль – 19, 20 і 21 червня.

Вас також може зацікавити: