Радониця 2024 - особливий поминальний день у церкві / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Радониця - це батьківський день, коли в церкві поминають померлих. Щороку Радониця випадає на різні дні - її дата залежить від Великодня. Коли і як правильно поминати покійних та що не слід робити цього дня - розповідаємо в матеріалі.

У чому сенс свята Радониця

Радониця (проводи) - це перше після Великодня загальноцерковне поминання померлих. Саму назву "Радониця" (або "Радуниця") перекладають як "радісна молитва за померлих". Це означає і радість воскресіння Христа, і пам'ять про прийдешнє воскресіння мертвих. Сенс же свята в тому, що віряни не вмирають, а живуть у Христі, тому за ними не сумують, а розділяють із ними радість свята Великодня.

Радониця 2024 - якого числа відзначають

Традиційно особливий поминальний день у церкві встановлено в перший вівторок після великоднього тижня - на дев'ятий день після Великодня.

Відео дня

У 2024 році Радониця випадає на 14 травня.

Як правильно поминати покійних на Радоницю

День особливого поминання слід провести в тиші та спокої, відклавши за можливості всі мирські турботи на потім.

Що можна робити у свято Радониця:

  • піти до церкви, помолитися за померлих;
  • перед службою подати записочку з іменами для поминання, віднести "панахиду";
  • після богослужіння відвідати кладовище, прибрати могили.

Іноді на цвинтар запрошують священика для панахиди або літії, але якщо немає такої можливості, тоді можна запалити свічку або лампадку і помолитися самим. Доброю справою в цей день вважається подати милостиню або допомогти нужденним - відмовляти не прийнято.

Радониця - що не можна робити

Є в батьківський день і особливі заборони, якими деякі нехтують. Насамперед це стосується того, що не можна робити на Радоницю на кладовищі:

  • залишати на могилках їжу - церква вважає це забобоном і не схвалює, краще це частування віддати нужденним або комусь із перехожих як милостиню;
  • поминати померлих алкоголем, а також залишати на кладовищі алкоголь, сигарети;
  • згадувати про померлих погано, голосити і побиватися за померлими.

Пам'ятайте, що найважливіше на Радоницю - це наша молитва, яка допомагає душам померлих знайти спокій і отримати прощення своїх гріхів.

Раніше ми розповідали, коли будуть поминальні дні у 2024 році - всі дати і традиції поминання.

Вас також можуть зацікавити новини: