Церковне свято 24 листопада / depositphotos.com

Великомученик Міна жив в III столітті, служив воїном при імператорах Діоклетіані і Максиміані. Одного разу він залишив військову службу, пішов у пустелю, багато часу проводив у пості і молитві. Пізніше з'явився на язичницьке свято і звинуватив усіх присутніх у безчесті. Він сказав, що раніше теж був язичником, але прийшов, щоб відкрити очі людям на істинного Бога.

Правителі переконували його зректися своєї віри, а за відмову довго мучити. Ув'язнили в темницю, де незабаром і вбили. Останки святих мощей Міна християни поховали у нього на батьківщині.

Православне свято 24 листопада - день пам'яті мученика Віктора

Віктор жив у II столітті і був воїном при правителі Антоніні. Воєначальник Севастьян хотів, щоб Віктор зрікся Христа, і погрожував йому смертю. Віруючий відповідав, що страждання за Господа - благо, і він буде радий, якщо йому вдасться їх випробувати. Віктора довго і страшно мучили, в кінці здерли шкіру і спалили.

Відео дня

Деяка Стефаніда, бачачи страждання Віктора, теж оголосила себе християнкою. Її викликали до правителя, той просив дівчину напоумитися і поклонитися ідолам. Відмовившись, вона також стала жертвою жорстоких тортур і незабаром померла.

Прикмети 24 листопада

Народні прикмети сьогодні / фото ua.depositphotos.com
  • сонце світить, але не гріє - зима буде холодною;
  • ворони влаштували гніздо недалеко від будинку - чекай біди;
  • знайти калину в лісі 24 листопада - до удачі в майбутньому;
  • скільки лелек над головою паморочиться - стільки буде проблем.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з народними повір'ями, в цей день категорично заборонено фарбувати губи або мити голову - вважалося, що жінка, яка порушила заборону, незабаром захворіє. Не можна піднімати що-небудь з перехресть або доріг, не варто починати нові справи, якщо не закінчені старі. Легенди свідчать, що нечиста сила карає людей за порожні розмови в цей день, так що, стежте за тим, що говорите.

Що можна робити 24 листопада

Наші предки в цей день проводили невигадливий обряд - вибирали собі головку часнику, чистили її, а потім перераховували зубчики. Парна кількість - дівчина вийде заміж в наступному році, непарна - довго ще їй сидіти в дівках.

Другий ритуал ще простіший - потрібно було з'їсти на ніч що-небудь солоне і поставити на стіл склянку з водою. Лягаючи спати, вимовити: "Суджений-ряджений уві сні прийди, мені попити водиці принеси" - тоді присниться майбутній наречений.

Вас также могут заинтересовать новости: