Свято 6 травня - Юріїв день / фото popovfoundation.org

Щорічно 6 травня церква шанує мученицький подвиг Георгія Побідоносця. Цей святий є одним з найбільш шанованих в православній традиції. У народі ця дата отримала назву Юріїв день, оскільки ім'я Юрій походить від імені Георгій.

Хто такий Георгій Побідоносець

Християнський святий народився в III столітті в Каппадокії. З дитинства він виховувався в християнській вірі. Він пройшов військову службу і став кращим полководцем при римському імператорі Діоклетані. Він умів творити чудеса і воскрешати мертвих.

Коли в країні почалися гоніння на християн, він роздав своє майно жебракам і відкрито оголосив себе віруючим. Після цього його заарештували і піддали тортурам. Щоранку після тортур його рани гоїлися. Наприкінці Георгія засудили до страти, яку він прийняв з посмішкою.

Традиції на Юріїв день

Читайте такожРадониця 2021: дата поминального дня, як прийнято проводити та що не можна робитиНа Русі до святого ставилися з великою повагою. Його вважали покровителем домашньої худоби. У день Георгія Побідоносця 6 травня за народними віруваннями наступала справжня весна, а на городах починалися польові роботи.

До Святого Георгія звертаються з молитвами про гарний врожай, захист від бід і негоди. Домашню худобу в цей день виганяли на пасовище, а хлів окропляли святою водою. Шанували пастухів і обдаровували їх гостинцями.

Що не можна робити в день Георгія Побідоносця

Існує багато заборон і прикмет в Юріїв день.

  • З ранку сьогодні слід зібрати росу і вмитися нею, щоб бути здоровим і красивим.
  • У Юріїв день не можна лаятися і сваритися, інакше в дім може вдарити блискавка.
  • Жінкам не слід розчісувати і стригти волосся.
  • Ні в якому разі не можна ображати домашніх тварин і худобу, жорстоко до них ставитися, адже Георгій є їх покровителем.
  • Якщо береза повністю розпустила листя - буде хороший урожай.
  • Тепла ніч сьогодні віщує швидке літо.
  • Південний вітер - до хорошого врожаю, північний - до ранньої зими.

Вам також може бути цікаво:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram