Кадр з фільму "Марс-Експрес" / фото Arthouse Traffic

20 червня 2024 року в український прокат виходить французька кіберпанк-анімація "Марс-Експрес" (Mars Express)від режисера Жеремі Періна, що надихалась аніме та бойовиками про повстання машин.

Фільм розкриває історію про Марс майбутнього. 2200 рік, марсіанська колонія Ноктіс – світ корупції, кіберзлочинності та напружених відносин між людьми та штучним інтелектом. Приватна детективка та її напарник-андроїд розслідують зникнення студентки, яка володіє секретом, здатним порушити крихкий баланс влади на Марсі. На неонових вулицях міста детективи розплутують загрозливу змову. Анімація, що поєднує 2D і 3D, створює захопливе далеке майбутнє, де людство шукає відповіді на етичні питання технологічної ери.

УНІАН та кінокомпанія "Артхаус Трафік" зібрали три причини подивитися цю неонуарну наукову фантастику на великих екранах.

Прем'єри у світі та в Україні

Світова премʼєра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі. Після цього стрічку показали на профільному фестивалі анімації у французькому місті Аннесі, а також на головних жанрових фестивалях світу. В Україні доросла анімація відкрила фантастичну програму фестивалю Миколайчук OPEN.

Фільм рясніє відсилками до такої класики жанру, як "Той, що біжить лезом", "Хранителі", "Робокоп" та "Термінатор 2", а також видатного аніме, яким надихалися творці: "Привид у броні", "Акіра", "Ідеальний смуток" і "Паприка".

Творці фільму

Для режисера Жеремі Періна це повнометражний дебют. До того він працював над аніме серіалом "Криза Юнга" 2018 року.

При цьому режисер зібрав потужну команду – над музичним супроводом стрічки працювали Фред Авріль і Янн Арно, які до того створювали музичне оформлення нашумілого мюзиклу "Аннетт" режисера Леоса Каракса.

Кадр з фільму "Марс-Експрес" / фото Arthouse Traffic

Серед спеціалістів зі створення анімації над стрічкою працював Беорн Леонард, у фільмографії якого – "Lego фільм", "Я втратила своє тіло" та "Пригоди Паддінгтона 2".

Премії та номінації

Фільм було номіновано в категорії "Найкраща анімація" французької Премії "Люм'єр", створеної за аналогією до американського "Золотого глобусу". До цього стрічка отримала глядацьку нагороду на фестивалі Fantasia – премію "свіжої крові".

Кадр з фільму "Марс-Експрес" / фото Arthouse Traffic

Високо оцінюють фільм і критики. Наразі оцінка фільму на IMDb становить 7,5 з 10 балів, тоді як на Rotten Tomatoes він отримав 100% схвалення від критиків та 87% від глядачів. Водночас, на Metacritic кіноексперти оцінили його в 76 зі 100 балів, а широка аудиторія – в 7,6 з 10 балів, що в обох випадках відповідає характеристиці "в цілому позитивні відгуки".

Кадр з фільму "Марс-Експрес" / фото Arthouse Traffic

Видання Variety назвало стрічку "попкультурним коктейлем, в якому змішали круту фантастику й науково-фантастичний комікс", а Cineuropa відзначило її "захопливу та футуристичну атмосферу та історію". Тим часом, Screen Daily підкреслило, що це "візуально стильна наукова фантастика, що торкається тих питань, які ми лише починаємо ставити про наші стосунки зі штучним інтелектом".

Про інші цікаві новинки тижня ви можете прочитати в нашому окремому матеріалі. Також пропонуємо ознайомитися з добіркою головних серіалів червня 2024 року.

Вас також можуть зацікавити новини: