Корисно знати, чим підживити картоплю перед цвітінням / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Картопля є дуже простим у вирощуванні коренеплодом. Щоб насолодитися приголомшливим урожаєм, її варто вчасно удобрити.

Сьогодні розглянемо, чим підживити картоплю, щоб була гарна врожайність. Це можна зробити під час посадки, після сходів, під час і після цвітіння. Вносити добрива можна в ґрунт або за допомогою обприскування.

Чим підживити картоплю при посадці

Найкраще вибирати комплексні добрива з азотом, калієм і фосфором. Якщо не хочете використовувати магазинну хімію, то можна піти іншим шляхом.

Відео дня

Додайте перегній або компост у ґрунт і змішайте їх разом. Також можна вносити підживлення в лунки, але намагайтеся не переборщити.

Це збагатить ґрунт поживними речовинами і створить прекрасне середовище для росту. Тепер розглянемо, чим підживити картоплю після сходів.

Чим підживити картоплю по листу

Коли з'явиться листя, можна скористатися цим і удобрювати картоплю за допомогою обприскування. Наприклад, варто зробити азотно-калійне підживлення:

  • відро води;
  • 300 грамів монофосфату калію;
  • 200 грамів карбаміду;
  • 10 грамів борної кислоти.

Змішуємо все і обприскуємо рослини. Знаючи, як підживити картоплю по листу, можна не боятися, що пропустили удобрення під час посадки.

Чим підживити картоплю до цвітіння ще? Можна взяти в садівничому магазині суміш фосфору, магнію і калію, розвести їх згідно з інструкцією і пульверизатором обприскати листя. Протягом сезону повторюйте цю процедуру кілька разів і врожай вас порадує.

Чим підживити картоплю під час цвітіння

Коли бутони тільки закладаються, як добрива варто використовувати кісткове і фосфоритне борошно, суперфосфати і гумінову кислоту. З появою квітів потрібно звернути увагу на інше підживлення.

Добре для цих цілей підійде зола і настої з неї. Так, візьміть на відро води кілограм деревного попелу. Далі добре перемішуємо і залишаємо настоюватися на добу. Кожен літр цієї рідини потрібно розводити у відрі води і використовувати для поливу під корінь.

Можна піти й простішим шляхом. Попіл попередньо просіваємо, а потім під кожен кущ всипаємо одну склянку цього підживлення. Варто злегка змішати її з ґрунтом, щоб вона не так розносилася вітром.

Під час дощу або поливу поживні речовини з попелу поширюватимуться по ґрунту, де їх вбере коріння.

Варто зазначити, що підгодувати картоплю під час цвітіння можна також сульфатом калію, карбонатом калію і сірчанокислим калієм. Їх легко придбати в садівничому магазині і вносити згідно з інструкцією.

Вас також можуть зацікавити новини: