Як обприскувати помідори йодом і молоком / колаж УНІАН, фото pexels

Деяким дачникам може бути незрозуміло, навіщо помідори обприскувати молоком. Така незвичайна підгодівля має масу корисних властивостей і легко готується. Томати будуть солодкими і м'ясистими, стійкими до хвороб, а кущі - дуже врожайними.

Навіщо потрібно бризкати помідори молоком

Перед обробкою потрібно зрозуміти, яку користь рослині приносить процедура. Йод - популярне в господарстві домашнє добриво з багатим хімічним складом. Він збагачує ґрунт і вбиває шкідливі бактерії.

Молоко створює на поверхні ґрунту плівку, яка не пропускає грибок. А ще рідина багата кальцієм, залізом, калієм та іншими важливими мікроелементами. Для городу бажано застосовувати не дуже жирний напій, розведений водою.

Відео дня

Як обробляти помідори молоком і йодом

Підживлення можна вносити 2-3 рази на рік - на етапі дозрівання плодів і за пару тижнів до збору врожаю. У ці періоди воно принесе максимальну користь. Бризкати помідори молоком з йодом потрібно на листя, наповнюючи рідиною пульверизатор. Важливо робити це не в сонячну погоду, щоб не було опіків на листках.

Рецептів добрива є кілька. Якщо розсаду недавно пересадили в ґрунт, то змішайте 13 л води, 1 л молока, 10 крапель йоду і 50 г стружки господарського мила. Перемішайте до однорідності і застосовуйте в похмурий день.

Якщо на кущах уже є зав'язі, то робимо більш концентрований розчин: 10 л води, 1 л молока, 12 крапель йоду і половину чайної ложки борної кислоти. Знову змішуємо і розпилюємо на листя і стебла.

Є також окремий спосіб для тих, хто цікавиться, як обробляти помідори від фітофтори молоком і йодом. Це поширена хвороба томатів, яка призводить до гниття врожаю. Для профілактики з'єднайте 1 л молока і 9 л води. Додайте 12 крапель йоду. Окремо розчиніть ложку борної кислоти в склянці води і додайте до загальної маси. Сумішшю рясно обробіть овочі, щоб рідина стікала з листя.

Дізнавшись, як обприскувати помідори молоком і йодом, ви отримаєте набагато більший урожай. Овочі стануть солодшими і смачнішими, швидше дозріють і будуть стійішими до хвороб.

Вас також можуть зацікавити новини: