Як не можна обрізати дерева, щоб був урожай / фото ua.depositphotos.com

Навесні дачники приступають до роботи на городах і в садах. Одна зі складових підготовки до врожайного літа - обрізка дерев. Такий етап дуже важливий - його не варто відкладати в довгий ящик. Але необхідно пам'ятати про низку важливих нюансів, щоб неправильна обрізка плодових дерев не коштувала вам всього врожаю.

Раніше УНІАН писав про те, як правильно проводити санітарну обрізку дерев. У цьому матеріалі розповімо вам про те, як обрізати дерева навесні. Радимо додати сторінку в закладки, щоб не повторювати помилок багатьох дачників, які призвели до втрати врожаю.

Як обрізати дерева навесні - терміни і правила

По-перше, обстежте дерево на наявність пагонів, які ростуть всередину або мають ознаки хвороби. Від них обов'язково варто позбутися. Якщо доведеться обрізати багато гілок, не турбуйтеся - з ними дереву краще точно не буде. По-друге, необхідно пам'ятати, що підрізати можна тільки здорові і міцні гілки.

Відео дня

Не менш важливий нюанс - період обрізки. Досвідчені садівники радять робити весняну обрізку дерев до початку сокоруху. Якщо проігнорувати це правило, у вашого дерева ослабне імунітет, а це позначиться на врожайності. Не забудьте також обробити зрізи, щоб в дерево не потрапила інфекція.

Чи можна обрізати дерева з плодами

Обрізка плодових дерев під час плодоношення - процес доволі специфічний. Найчастіше це робиться для поліпшення врожайності. Дачники радять проріджувати гілки, щоб забезпечити кращу освітленість крони. Не бійтеся втратити урожай. При правильному проріджуванні врожайність залишиться на високому рівні, а ось якість плодів буде помітно кращою.

Часто дачники ставлять собі питання, чи можна обрізати верхівки плодових дерев. Справа в тому, що якість фруктів, які ростуть на нижніх гілках, безпосередньо залежить від їх освітленості. Щоб сонячні промені краще проникали до нижніх гілок, проріджувати верхівку потрібно обов'язково. Ви зможете досягти рівномірного розподілу плодів по дереву тільки якщо прорідити верхівку більше, ніж нижні частини крони.

Як не можна обрізати дерева

Багато дачників не знають, як правильно обрізати фруктові дерева. Більшість садівників обрізають їх восени - відразу після збору врожаю. Розглянемо поширені помилки при обрізанні дерев на прикладі яблуні, яка є майже в кожному саду. Як не можна обрізати яблуню:

  • На дорослій яблуні не можна зрізати більше третини гілок за рік. З молодими деревами варто бути ще акуратніше.
  • Не обрізайте занадто близько до нирки. Переконайтеся, що прибрали всі сухі і порожні гілки.
  • Обрізати яблуню не можна, коли заманеться. Це можна зробити або навесні до набрякання бруньок, або восени - вже після того, як опаде листя.
  • Гілки мають значення. Приділіть особливу увагу тим, які ростуть вертикально. На них зазвичай не з'являється багато плодів, тому їх можна сміливо видаляти.

Якщо ви вже вирішили обрізати дерева, важливо пам'ятати про одне правило: більше - не означає краще. Часто дачники через недосвідченість обрізають занадто багато гілок. В інших випадках городники допускають протилежну помилку - прибирають занадто мало пагонів. Якщо повторите цю помилку - результатів від весняної обрізки дерев можете не чекати. 

Вас також можуть зацікавити новини: