
Будь-яка людина, яка вирощує овочі на своєму городі, хотіла б збирати багатий, великий і здоровий урожай. У такій справі добре себе показує тактика замочування - вона дає змогу насінню "прокинутися" і швидше почати рости. Як замочити насіння огірків, щоб сусіди позаздрили врожаю - читайте в матеріалі.
Як правильно замочити насіння огірків для посадки
Підготовка посівного матеріалу - це 50% успіху в городніх справах. Сольовий розчин - популярний метод "пробудження" насіння, крім того, він допомагає з'ясувати, чи придатне воно для посадки - ось навіщо потрібно замочувати насіння огірків перед посівом. Для того щоб убити будь-які грибки і бактерії, налийте склянку теплої води, розчиніть у ній чайну ложку солі і помістіть насіння. Залиште на 10 хвилин, а потім відберіть те, що впало вниз - те, що спливло, найімовірніше, порожнє, і воно не дасть паростків.
Потім потрібно зробити повторне замочування, але вже тривале, щоб насіння швидше росло і давало більш рясний урожай. Зробіть ванночку із сіллю - у 500 мл води температурою 30 градусів додайте 1 чайну ложку солі, розмішайте. Викладіть посадковий матеріал і не забудьте, скільки днів потрібно замочувати насіння огірків - для якісного результату термін такої спа-процедури - 1-2 доби.
Наступний етап - марганцівка. Цей крок необхідний, щоб знезаразити насіння, а перманганат калію замінює будь-які дорогі спеціалізовані засоби. Усе, що вам потрібно зробити, - це налити в ємність теплу воду, викласти насіння і засипати кілька кристалів марганцю так, щоб отримати світло-рожевий колір рідини. Через 20 хвилин промити посівний матеріал проточною водою.
Останній крок - марля. Візьміть шматочок марлі, розмістіть у ній насіння огірків, загорніть і змочіть водою. У такому вигляді залиште проростати в теплому місці і стежте, щоб марля завжди була вологою. Через 2-3 дні ви побачите, що насіння почало давати паростки.
Корисна порада: досвідчені садівники рекомендують уже після посадки, коли на рослині з'являться перші квітки, розвести три столові ложки солі в десяти літрах води і полити таким розчином кущі. Практика показує, що така хитрість змушує культуру віддавати більше сил на формування плодів.