Чи можна і чи потрібно вирощувати яблуню з насіння / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Чи можна виростити яблуню з насіння? Так, можна, але питання в тому, чи варто це робити. Це не найпростіший і найшвидший спосіб вирощування плодових дерев, а результат буде непередбачуваним, пише Homes & Gardens.

Фермер у третьому поколінні з Frecon Farms у Пенсільванії Стів Фрекон стверджує, що виростити "передбачувано якісне яблуко" з насіння "практично неможливо". Він пояснює, що насіння яблук, які ми їмо (наприклад, Honeycrisp або Gala), містить генетичний матеріал понад 6 800 сортів, включно з безліччю безіменних.

Подібно до того, як дитина - це не клон батьків, а поєднання їхніх генів і предків, насіння яблука також несе змішану генетику.

Відео дня

Це означає, що ймовірність того, що дерево дасть ті самі яблука, що ви з'їли, вкрай мала. Ба більше, плоди можуть виявитися неїстівними. Враховуючи, що на перший урожай може піти 7-10 років, не варто вирощувати яблуню з насіння, якщо ви хочете отримувати стабільні, смачні яблука щороку.

Проте, такий спосіб може стати цікавим експериментом.

Як виростити яблуню з насіння: 5 кроків

Якщо ви все ж хочете спробувати, дотримуйтесь цих п'яти кроків, щоб підвищити свої шанси на успіх.

1. Висушіть насіння

Після вилучення насіння з яблука його потрібно очистити і висушити. Акуратно видаліть залишки м'якоті й розкладіть насіння на кілька днів для просушування. Краще взяти кілька насінин від різних яблук - так вищий шанс, що хоча б деякі з них проростуть.

2. Проведіть стратифікацію

Яблучне насіння потребує холоду, щоб "прокинутися" і почати проростати. У природі воно проходить цей етап взимку, але вдома його можна імітувати, помістивши насіння в холодильник.

Експертка з дерев Ліза Тадевальдт рекомендує загорнути насіння в зволожені паперові рушники, помістити його в герметичний контейнер або пакет і залишити в холодильнику, перевіряючи його кожні кілька днів, щоб рушники залишалися вологими.

Пророщування може зайняти від 2 тижнів до 3 місяців. Не все насіння дасть паростки, а ймовірність успішного проростання становить близько 30%.

3. Посадіть проросле насіння

Коли з'являться перші паростки, пересадіть насіння в горщики з добре дренованим ґрунтом. Заповніть горщик ґрунтовою сумішшю. Зробіть невелику ямку, глибина якої в 2 рази більша за довжину насінини. Обережно помістіть насіння в лунку, злегка присипте землею і полийте.

4. забезпечте світло і тепло

Горщик із проростками поставте у світле і тепле місце, наприклад, на підвіконня або в теплицю.

Стів Фрекон радить підтримувати температуру ґрунту на рівні 4-10°C (40-50°F). Якщо температура в приміщенні близько 20°C (68°F), то і ґрунт буде у відповідному діапазоні.

Для росту яблуням потрібно близько 12 годин яскравого розсіяного світла на день. Уникайте прямих сонячних променів і за необхідності використовуйте фітолампи.

Регулярно перевіряйте рівень вологи в ґрунті, адже земля має залишатися вологою, але не перезволоженою. Якщо ґрунт занадто мокрий - насіння згниє, якщо занадто сухий - не проросте.

5. Пересадіть у відкритий ґрунт

Коли у сіянця з'явиться перше листя, продовжуйте підтримувати його вологість і освітлення. Після появи кількох справжніх листків можна пересадити саджанець у більший горщик або прохолодну теплицю.

Коли молоде деревце досягне 30 см і почне формувати кору, його можна висаджувати у відкритий ґрунт. Це відбувається через 6-12 місяців після посадки. Але виберіть для цього підходяще, сонячне місце з достатнім простором (6 метрів у діаметрі) і з хорошим дренажем - надлишок вологи може призвести до загнивання коренів.

Інші новини з галузі "Сад-город"

Раніше УНІАН повідомляв про 7 скоростиглих сортів томатів для теплиць. Навіть дачники-початківці зможуть на своїй ділянці зробити кілька грядок з томатами - ця культура не надто вимоглива у догляді.

Крім того, що робити, щоб цвіло жіноче щастя. Експерт підказав, що рослина здатна подавати явні сигнали стресу, і якщо їх ігнорувати, ймовірність рясного цвітіння навесні значно знижується.

Вас також можуть зацікавити новини: