Сергій Танчинець / фото прес-служба

Сергію, ми з вами зустрілися незадовго до вашого дня народження. Розкажіть, яке було найкрутіше у вас святкування цього свята?

Найкрутіше певно не згадаю, але найрезультативнішим було однозначно минулорічне святкування. Напівзакритий благодійний захід, на який були запрошені мої близькі друзі та знайомі, а в продажу було лише 50 квитків: концерт БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ, благодійний аукціон і, звісно, багато привітань. Більшість гостей прийшли з донатами на Сили Оборони замість подарунків, за що я дуже вдячний. Лише завдяки цьому вечору нам вдалось закумулювати 9 мільйонів гривень на закриття потреб українських військових. Вражаюча сума завдяки камерному святкуванню. 

Як будете святкувати 43-річчя?

Відео дня

Як і всі попередні роки - на сцені, проте цього року концертний майданчик трохи більший, ніж зазвичай. Ми зіграємо концерт у київському Палаці спорту, 8-го та 10-го травня. Таке святкування на концертах приносить більше користі, оскільки завдяки виступам ми разом зі слухачами акумулюємо кошти, які спрямовуємо на закриття запитів військових. 

Як ви поєднуєте святкування з роботою і чи запрошуєте близьких на цей концерт?

Таке святкування нічим не відрізняється від звичного турового концерту, хіба що більше привітань та побажань. Цьогоріч приїдуть мої батьки, чому я дуже радий, бо їздити таку дистанцію з Мукачева до Києва їм не часто вдається, та й це доволі виснажливо. Зазвичай приїжджаю я до них.

Ми зіграємо концерт у київському Палаці спорту, - Танчинець / фото прес-служба

Чи плануєте святкувати після концерту?

Безпосередньо 8-го травня - ні.  А коли буде час видихнути від цих двох великих концертів, то можливо організуємо з друзями та батьками, поки вони тут, невеличке барбекю на природі. Або ж просто буду відпочивати вдома, хтозна. 

Ви більше любите камерне святкування чи масштабне?

Святкування на концертах, а цьогоріч це Палац спорту, що доволі масштабно - приносить однозначно більше користі. Проте, направду, більш близьким мені є святкування з коханою, родиною та друзями, з камерною атмосферою та розмовами. Гучні святкування точно не на часі, та й бажання, як такого, у мене немає. 

Якби можна було загадати одне бажання, яке обов'язково б здійснилося  — що б це було?

Думаю, відповідь буде очевидна і співпадає з бажанням кожного українця - це справжня українська перемога. І щоб усі, хто боронить країну, чи перебуває в полоні - повернулись додому, до своїх рідних та близьких. Усіх чекаємо вдома. 

У вас двоє дітей. Який наймиліший подарунок від них ви отримали в день свого народження? Чи, можливо, був якийсь несподіваний? Чи люблять діти взагалі влаштовувати вам сюрпризи, можливо, не завжди приємні?

Звісно, як і всі діти, вони дарували мені малюнки і щось зроблене своїми руками, що, направду, дуже приємно. Неприємних сюрпризів у нас не було, вони чемні та слухняні. Діти більше люблять отримувати подарунки, ніж дарувати, і це природно. 

Наша розмова триває на приємній ноті, однак не можу не поставити вам декілька актуальних питань. Українська музика зараз стала більш популярною та затребуваною, проте періодично ще можна зустріти, як молодь розважається під російські пісні. Що ви про це думаєте? Як це можна викорінити? Наприклад, актор Богдан Бенюк закликав бити дітей за російську мову.

Всі притомні, якщо не у 2014 році, то з великою війною, мали б зрозуміти, що потрібно таку музику виключити зі свого життя. Хоча й досі не всі притомні і ми постійно бачимо в топ-чартах російськомовні пісні, що, направду, дуже прикро. Здебільшого ці прослуховування дають діти й підлітки, які не до кінця розуміють усіх причинно-наслідкових зв'язків і який вплив на них ця музика має.

Не треба забувати і про підлітковий протест, коли вони йдуть проти системи з будь-якої теми. З цим, направду, важко впоратись, як дитині, так і дорослому, в якого син або донька - підліток. Дану ситуацію може змінити лише час, оточення та розмови батьків з дітьми.

Також нещодавно Злата Огнєвіч сказала, що артистами можна називати лише тих людей, які перевірені часом. Як ви до цього ставитесь? Чи вважаєте себе топ-артистом в Україні?

Артист - це людина, в якої є його слухачі. Чи почав він свою кар'єру вчора, чи 20 років тому - немає абсолютно ніякого значення. Важливо лише те, чи люблять і слухають його люди.

А тепер пропоную вам бліц.

1. Я на свій день народження завжди… (граю концерт)

2. Я ніколи не… (стрибав з парашутом)

3. Найбільше я боюсь… (перестати писати музику)

4. Якби не музика, я б займався… (графічним дизайном)

5. "Дим" чи "Зорі"? ("Якби")

6. Найбільше мене дратує… (хамовитість людей)

7. Мене надихає… (життя, яке я живу)

8. Кохання - це… (турбота)

9. Мої шанувальниці часто… (дарують мені квіти, хоча я звик, що квіти дарую я)

10. На сцені я відчуваю… (що я на своєму місці)