Янукович обміняв газ на флот

15:51, 21 квітня 2010
Політика
2738 0

Перебування ЧФ Росії в Україні продовжено на 25 років. Натомість Росія продаватиме газ Україні на 30% дешевше

Строк перебування на території України Чорноморського флоту Росії продовжено на 25 років.

Як передає кореспондент УНІАН, це передбачено Угодою між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України, яку сьогодні у Харкові підписали Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ і Президент Росії Дмитро МЕДВЕДЄВ.

«Ми ухвалили рішення щодо подальшого перебування ЧФ Росії, оскільки це було важливо для наших російських колег і друзів», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Він зазначив, що завдяки цій угоді російська сторона отримала визначеність стосовно присутності своєї військової бази в Україні.

В.ЯНУКОВИЧ також заявив, що це рішення і факт перебування Чорноморського флоту у Криму є позитивним чинником для забезпечення безпеки і стабільності не лише у Чорноморському регіоні, але й на європейському континенті в цілому.

У свою чергу, Президент Росії Д.МЕДВЕДЄВ зазначив, що Росія, отримавши такі міжнародно-правові гарантії для своєї військової бази, вкладатиме значні матеріально-фінансові інвестиції у розвиток не лише ЧФ, але й міста Севастополь.

Натомість Росія продаватиме газ Україні на 30% дешевше.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні у Харкові голова правління НАК «Нафтогаз України» Євген БАКУЛІН та голова правління “Газпрому” Олексій МІЛЕР підписали додаток до контракту від 19 січня 2009 року між «Газпромом» і «Нафтогазом» про купівлю-продаж природного газу у 2009-2019 роках, а також додаток до контракту від 19 червня 2009 року про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 роки.

Як передає кореспондент УНІАН, Президент Росії Дмитро МЕДВЕДЄВ пояснив журналістам, що у зазначених домовленостях йдеться про зниження ціни на російський газ для України на 30%, а якщо ціна газу відповідно до визначеної формули буде більшою, ніж 330 доларів, то така знижка становитиме 100 доларів.

У свою чергу Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ наголосив, що упродовж десяти років така «газова інвестиція» російської сторони для України становитиме 40 млрд. доларів.

«Україна впродовж найближчих десяти років отримає реальний інвестиційний ресурс, що, за підрахунками фахівців, становитиме 40 млрд. доларів. Це дуже важливо у цей кризовий період», - сказав Президент України.

В.ЯНУКОВИЧ назвав таку домовленість «безпрецедентною в історії відносин між країнами» і подякував російському колезі за розуміння і підтримку.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter