Т-64 - основний бойовий танк ЗСУ / фото ukroboronprom.com.ua

За понад два роки війни Україна отримала від союзників близько 700 танків. Але разом з тим українці налагодили системну роботу із розконсервації та модернізації танків Т-64, і саме тому ЗСУ досі мають досить багато танків на озброєнні, попри великі втрати за два роки повномасштабної війни, пише Forbes.

Видання наводить приклад 150-тої механізованої бригади, яку було сформовано лишень у жовтні минулого року. Бригаду укомплектували модернізованими танками Т-64БВ зразка 2017 року. 

"Це хороший знак в умовах повномасштабної війни, яка йде вже третій рік. Українські військові відчайдушно намагаються отримати достатню кількість бойових машин піхоти та бронетранспортерів — бойових таксі для піхоти, якщо спрощено — але принаймні танків у них достатньо", – зазначає Forbes.

Відео дня

Т-64 — це класичний танк часів холодної війни: 42 тонни ваги, дизельний двигун, сотні міліметрів броні, три члени екіпажу та 125-міліметрова гармата з автоматом заряджання. Завод імені Малишева в Харкові виробляв нові Т-64 між 1963 і 1987 роками. Із розпадом СРСР Україні у спадок дісталися близько 3000 цих танків.

За роки незалежності завод імені Малишева модернізував близько тисячі Т-64 для постійної експлуатації у військах. Що сталося з рештою – досі є предметом припущень та одночасно є ймовірним поясненням того, чому у ЗСУ не закінчуються танки на третій рік повномасштабної війни, а нові бригади комплектуються свіженькими Т-64БВ.

Як зазначає Forbes, з початком гібридної агресії у 2014 році Україна почала вилучати старі Т-64 зі складів по всій країні, і цей процес майже напевно значно прискорився у 2022 році.

Завод імені Малишева зазнав серйозної шкоди в перші тижні війни, але українська промисловість адаптувалася — розкидала існуюче промислове обладнання та створювала нові майстерні в менш вразливих містах. Водночас Київ підписав угоди щодо ремонту та модернізації Т-64 на об’єктах у Польщі та Чехії.

"Розширення та частковий аутсорсинг української танкової промисловості пояснює, чому після втрати близько 300 Т-64 у боях українські військові все ще мають достатньо Т-64 для утримання існуючих бригад і оснащення нових", – пише видання.

Разом з тим, кожен "новий" Т-64 — це старий корпус із сучасною оптикою та засобами керування вогнем. Саме тому Т-64 — у певному сенсі — обмежений ресурс, який з часом вичерпається.

Але не найближчим часом. За підрахунками Forbes, радянських запасів Т-64 вистачить ще на кілька років активної війни, якщо рівень українських втрат залишиться приблизно на поточному рівні. І на цьому тлі Україна домовляєтться про розгортання виробництва вже західних танків на своїй території і продовжує отримувати готові танки від партнерів.

Озброєння ЗСУ: останні новини

Як писав УНІАН, бронетехніка РФ масово програє на полі бою американським БМП Bradley, якими користується українська армія. Однією з причин є те, що численні втрати бронетехніки змушують росіян використовувати старіші й менш захищені моделі.

Також ми розповідали, що США таємно передали Україні експериментальну САУ 2-CT Hawkeye. Дальність стрільби стандартними боєприпасами становить 11,6 кілометрів. Максимальна скорострільність становить вісім пострілів на хвилину протягом трьох хвилин.

Вас також можуть зацікавити новини: