этот материал доступен на русском

У Чорнобильській зоні виросли гігантські квіти (фото)

05:20, 07 липня 2019
Екологія
8715 0

У Чорнобильській зоні у липні розквітли жовта і водяна лілії, які знаходяться на території України під особливою охороною через свої великі розміри.

"Глечики жовті (латаття жовте) – багаторічна водяна рослина з товстим повзучим кореневищем. Зустрічається в стоячих і повільно текучих водах. Цвіте у червні-липні. Плід - глечикоподібна коробочка. Кореневищем і листям латаття живляться бобри, водяні пацюки, видри та інші тварини, а насінням – водоплавні птахи. Всі частини рослини в сирому вигляді є отруйними. Використовується в народній медицині. Латаття жовте занесене до Зеленої книги України, куди входять рослини рідкісні і знаходяться під загрозою зникнення, та типові природні рослинні угруповання, які підлягають охороні", - повідомляють у Facebook фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Читайте такожПід Києвом затримали жінку, яка збирала у зоні ЧАЕС чорніцю для продаж (фото)

Фахівці відзначають, що латаття Чорнобиля – найбільші квіти української флори. Діаметр рослини досягає 15 см, а кореневища можуть рости на дні водойми на глибині до 5 м.

Очевидці діляться враженнями про те, що на ніч красиві квіти опускаються на воду, а зі сходом сонця розпускають свої прекрасні пелюстки.

Латаття широко використовують у науковій та народній медицині. Цвітуть вони, як правило, протягом трьох літніх місяців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter