МЕА збільшило прогноз попиту на нафту до дворічного максимуму

13:53, 13 вересня 2017
Енергетика
8 0

МЕА очікує, що світовий попит на нафту в 2017 році збільшиться на 1,6 мільйона барелів на добу - максимальний показник за два роки.

Ілюстрація REUTERS

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз світового попиту на нафту в 2017 році на 100 тисяч барелів на добу в порівнянні з серпневим прогнозом - до 97,7 мільйона барелів на добу, повідомляє Росбалт.

Читайте такожНафта дешевшає на оцінках попиту після урагану "Ірма"

"Як випливає з вересневого доповіді організації, МЕА очікує, що світовий попит на нафту в 2017 році збільшиться на 1,6 мільйона барелів на добу щодо показника попереднього року. Цей прогноз на 100 тисяч барелів на добу вище, ніж агентство прогнозувало в серпні. Крім того, цей показник є максимальним за два роки", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що МЕА також підвищило прогноз світового попиту на нафту в 2018 році на 100 тисяч барелів на добу до 99,1 мільйона барелів на добу, прогноз зі зростання попиту в 2018 році збільшено також на 100 тисяч барелів на добу до 1,4 мільйона барелів на добу.

"Попит на нафту зріс на 1,2 мільйона барелів на добу в річному вираженні в I кварталі 2017 року і прискорився до 2,3 мільйона барелів на добу в II кварталі через поєднання впевненого попиту з боку країн, що не входять в ОЕСР, і дуже високого споживання в країнах ОЕСР. Світове зростання повинен сповільнитися в III кварталі через вплив ураганів на попит на нафту в США, перш ніж темпи світового зростання зможуть відскочити назад вгору в IV кварталі", - йдеться в доповіді МЕА.

В організації також констатують, що глобальні комерційні запаси нафти в липні залишилися на рівні 3,016 мільярда барелів, не змінившись з рівня червня, що перевищує п'ятирічну норму на 190 мільйонів барелів. При цьому запаси нафтопродуктів перевищували норму лише на 356 мільйонів барелів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter