Визначено процедуру конкурсного відбору директора БЕБ і його заступників / фото УНІАН

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, якими створюється Бюро економічної безпеки.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №3087 проголосували 245 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Читайте такожВ Україні з'явилося нове міністерство

Чим буде займатися бюро

Згідно з пояснювальною запискою, Бюро економічної безпеки буде здійснювати заходи щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування і використання фінансових ресурсів держави.

Відео дня

«При цьому розслідування порушень, які віднесені до компетенції БЕБ, зможуть здійснювати виключно детективи БЕБ. Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень іншому органу досудового розслідування», - йдеться в документі.

Максимальна кількість працівників

Відзначається, що законопроектом встановлено максимальну кількість працівників - не більше 3000 осіб, визначено вичерпний перелік підстав припинення повноважень, їх особливий правовий і соціальний захист, належні умови оплати праці.

Конкурсна комісія

Також визначено процедуру конкурсного відбору директора БЕБ і його заступників. «Конкурсна комісія формується з 6 осіб: трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів України, і трьох осіб, визначених Кабінетом міністрів України на підставі пропозицій донорів. Особи, які з 2010 по 2015 рік працювали в підрозділах правоохоронних органів, що займаються економічними злочинами, або в органах прокуратури не зможуть працювати в БЕБ», - йдеться в документі.

Центральне управління БЕБ

Відзначається, що в складі центрального управління БЕБ діятиме підрозділ внутрішнього контролю з метою попередження, виявлення і відповідного реагування на прояви корупції, а також з метою контролю за дотриманням професійних та етичних стандартів працівників БЕБ.

Ліквідація податкової міліції

Крім того, передбачена ліквідація податкової міліції, а також підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Бюро фінансових розслідувань

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону «Про Бюро фінансових розслідувань» (реєстраційний номер 1208- 2).