этот материал доступен на русском

Google запустив безкоштовного "вбивцю" SMS

19:09, 15 листопада 2019
Зв'язок
2890 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожВже історія: Vodafone Україна відключає MMS

Функцію RCS запустили в операційній системі Android з вбудованим додатком "Повідомлення" (Android Messages). З 14 листопада технологія доступна користувачам Android в США безкоштовно, пише liga.net з посиланням на The Verge.

Раніше з RCS працювали оператори мобільного зв'язку. Але через неузгодженості версій стандарту його впровадження затягнулося.

Технологія дозволила Google розгорнути нову систему обміну повідомленнями самостійно, без участі операторів. Для цього корпорація запустила власні сервери для обробки потоку повідомлень. Вони забезпечать підтримку RCS в ОС для мобільних пристроїв.

RCS (Rich Communication Services) – це протокол обміну даними між операторами стільникового зв'язку, а також між операторами і пристроями. Його розробила асоціація GSM в 2008 році.

На відміну від SMS, RCS дозволяє не тільки обмінюватися окремими повідомленнями, але і вести чати на двох і більше користувачів, обмінюватися файлами і контентом, здійснювати аудіо- і відеодзвінки, обмінюватися геолокаційними даними, відсилати аудіоповідомлення, вести чорний список.

Нагадаємо, найбільші оператори США хочуть відмовитися від SMS.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter