этот материал доступен на русском

Путін продовжив транзитні обмеження для українських вантажів

11:02, 02 липня 2018
Транспорт
556 0
Транзитні обмеження для української продукції продовжили ще на півроку / Фото УНІАН

Читайте такожРосія частково обмежила рух вантажівок на кордоні з Україною: застрягло 80 машин

Як повідомили УНІАН у прес-службі Кремля, відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін.

"Внести до указу президента Російської Федерації від 1 січня 2016 року № 1 "Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки і національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан або Киргизької Республіки через територію Російської Федерації"... зміна, замінивши у пункті 4 слова "до 30 червня 2018 року" словами "до 1 січня 2019 року", - йдеться в документі.

Довідка УНІАН. У грудні 2015 року Росія прийняла ряд рішень, які обмежують, а в деяких сегментах повністю скасовують торговельні відносини з Україною. Серед таких рішень - призупинення Росією дії Договору про зону вільної торгівлі щодо України в рамках СНД. Обмежувальні заходи набули чинності з 1 січня 2016 року. 2 січня Україна вжила дзеркальних торговельних заходів, а саме - імпортні мита на широкий спектр російських товарів і товарних груп у розмірі від 1,5% до 19%. Частина зборів має перехідний період на 3-5 років.

З 1 січня 2016 року Росія повністю заборонила транзит українського експорту по російській території. За підрахунками Мінекономрозвитку, обсяг транзиту становить близько 1,8 мільярда доларів на рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter