REUTERS

В країнах, таких як Італія, на чоловіків припадає близько 60% тих, у кого виявили новий коронавірус. Крім того, 70% тих, хто помер, згідно з даними Національного інституту охорони здоров'я Італії, були теж були чоловічої статі.

Навіть таких країнах, як Південна Корея, де коронавірус виявляли частіше у жінок, приблизно у 54% зареєстрованих смертей від COVID-19 стосуватися саме чоловіків, - пише CNN. Чиновники зі сфери охорони здоров'я починають звертати увагу на ці цифри. Але США досі не публікують загальнонаціональні дані щодо статі тих, хто захворів, хоча це могло б допомогти виявити уразливі групи населення.

Читайте такожВООЗ спрогнозувала, коли Італія пройде пік захворювання на коронавірус

"З досвіду Італії ми бачимо, що смертність серед чоловіків у двічі вища, ніж серед жінок, в кожній віковій групі", - сказала координатор Білого дому з протидії коронавірусу доктор Дебра Біркс.

"Лише те, що ми знаємо про це, допомагає нам в США точніше говорити американському народу, кого потрібно захищати і як", - додала вона.

CNN попросив Центр з контролю й профілактики захворювань США надати дані про поділ хворих і загиблих від COVID-19 за статтю. Але у відомстві не відповіли на запит. У співпраці з дослідним інститутом Global Health 50/50, який вивчає питання гендерної нерівності в глобальному здоров'ї, CNN проаналізував доступні дані 20 країн з найбільшою кількістю заражень коронавірусом. Ці дані були зібрані до 20 березня. Метою було спробувати з'ясувати, чому чоловіки частіше помирають від вірусу, ніж жінки.

З 20 країн лише 6 надали дані про смерті, поділені за статтю: Китай, Франція, Німеччина, Іран, Італія й Південна Корея. Ще 7 країн надали дані лише про підтвердженні випадки захворювання. Також CNN зауважує, що дані не були повними у деяких випадках.

Читайте такожHandelsblatt: Домашнього карантину не достатньо, щоб зупинити коронавірус

Приміром, цифри Китаю покривають лише період до кінця лютого за довго до того, коли поширення вірусу в країні спало до нуля. Також немає надійних даних про те, скільки чоловіків і жінок в Китаї пройшли перевірки на вірус. Однак, доступні дані, які охоплюють майже чверть населення Землі, вказують на те, що чоловіки на 50% частіше помирали від COVID-19, ніж жінки.

Так історично склалося, що коронавіруси, такі як SARS і MERS, непропорційно частіше уражають чоловіків. Про це CNN сказав інфекціоніст з Медичної школи МакГоверна в Техасі Луїс Острозький-Цайхнер. Під час попередніх епідемій SARS пацієнти чоловічої статі страждали від гірших клінічних наслідків в Гонконзі. Вони також частіше гинули від MERS, на що вказують дослідження, проведені в Саудівській Аравії й Південній Кореї.

Деякі дослідники допускають, що з еволюційної точки зору, у жінок може бути більш сильний імунітет до вірусних інфекцій, ніж у чоловіків. Тому що в період виношування дитини їхньому організму потрібно подбати, щоб потомство не загинуло.

"Це може бути також пов'язано з гормональними змінами. Існують дослідження на тваринах, які демонструють, що може бути біологічне підґрунтя для певного підвищення сприйнятливості у чоловіків", - сказав Острозький-Цайхнер.

Читайте такожБоротьба з коронавірусом COVID-19: Україна та Китай провели телеміст

Ранні повідомлення про людей з тяжкими випадками захворювання на COVID-19 виявили, що у більшості таких пацієнтів були інші проблеми зі здоров'ям, які погіршували їх стан: гіпертонія, серцево-судинні захворювання й хронічні хвороби дихальних шляхів. Про це свідчать дані Global Health 50/50. Такі ускладнення частіше спостерігалися у чоловіків, на що вказують дані шести країн. В інституті допускають, що це може бути пов'язано з більш ризикованим способом життя.

"Якщо COVID-19 повторює ті ж закономірності, які ми бачимо серед низки інших захворювань, ми можемо сказати, що чоловіки впродовж свого життя більше ризикують бути залученими до поведінки, яка призводить до шкоди для здоров'я з довгостроковій перспективі", - скала професор глобальної охорони здоров'я Університетського коледжу Лондона і співдиректор Global Health 50/50 Сара Хоукіс.

"Тож у більшості країн, приміром, ми бачимо, що чоловіки курять тютюн і п'ють алкоголь більше, ніж жінки", - додала вона.

CNN пише, що куріння може бути чітким прикладом відмінності в поведінці чоловіків і жінок. У Китаї живе найбільше населення курців у світі. 316 мільйонів дорослих в країні курять. Але в той час, як 50% чоловіків у Китаї мають цю шкідливу звичку, вона поширена лише серед 3% жінок. На це вказують дані китайського Центру профілактики й контролю захворювань.

Читайте такожNewsweek: Як коронавірус впливає на дітей?

В Італії курять 7 мільйонів чоловіків і 4,5 мільйона жінок, згідно з даними Національного інституту охорони здоров'я за 2020 рік. Інститут повідомив також, що після звернення до лікарні з COVID-19 "на третину більше курців страждали від серйознішої ситуації, ніж некурці". Людям зі шкідливою звичкою вдвічі частіше потрібна була механічна вентиляція легень.

Інші дослідження також виявили, що італійські чоловіки також мають вищі рівні гіпертонії, ніж жінки їхнього віку. У свою чергу, в Китаї серед чоловіків частіше зустрічається підвищений кров'яний тиск і діабет другого типу. Всі ці фактори ускладнюють перебіг захворювання на COVID-19.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ