У Харкові відновили меморіальну дошку Патріарху Йосипу Сліпому

11:27, 22 лютого 2011
0 0

Добкін: це «знак глибокої поваги»

Харків. 22 лютого. УНІАН. У Харкові відкрили меморіальну дошку Патріарху Української греко-католицької церкви Йосипу Сліпому.

Як передає кореспондент УНІАН, в урочистій церемонії відкриття дошки взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Михайло ДОБКІН, Харківський міський голова Геннадій КЕРНЕС, голова Львівської облдержадміністрації Михайло ЦИМБАЛЮК, Львівський міський голова Андрій САДОВИЙ, який є ініціатором відкриття дошки.

Пам’ятну дошку встановлено на будівлі ДАІ у Ленінському районі Харкова, де раніше знаходилася пересильна тюрма, в якій Й.Сліпий перебував під час пересилки 1961 року в Сибір.

«Сьогоднішній день буде сприйматися, як знак глибокої поваги до наших співвітчизників, які живуть від нас за тисячі кілометрів», - сказав М.ДОБКІН.

Помічник донецько-харківського екзарха УГКЦ, єпископ Василь МЕДВІДЬ освятив пам’ятну дошку та відслужив молебінь. Учасники церемонії поклали квіти до пам’ятного знаку.

Довідка УНІАН. Меморіальна дошка Патріарху Йосипу Сліпому була встановлена у Харкові 2005 року під час з’їзду Світового конгресу українців на приміщенні колишньої пересильної в’язниці, яке зараз належить міліції Ленінського району Харкова. Після першого знищення у 2008 році дошка була відновлена за кошти Спілки української молоді та Фонду Гната Хоткевича.

Вдруге дошку було розбито 12 листопада 2010 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter