Чому не можна вставати вночі в туалет / depositphotos.com

Виявляється, ходити до туалету вдень потрібно не більш як 3-4 рази, а от уночі - зовсім не варто. Лікарі назвали кілька причин, через які не слід робити це. Народні прикмети - теж проти. Давайте розберемося, чому не треба вставати вночі в туалет.

Чи потрібно вставати вночі в туалет - що кажуть лікарі

Лікарі-урологи в цьому питанні єдині: ходити вночі в туалет шкідливо для здоров'я. Утім, часто бігати до вбиральні протягом дня - теж недобре. Річ у тім, що чим частіше ви ходите до туалету, тим більше розслабляєте свій сечовий міхур. Його потенціал насправді дуже великий, але ви не даєте проявити його, і за найменшим покликом задовольняєте потребу. Так сечовий міхур звикає і завчасно починає посилати сигнали в мозок, хоча причини для цього може й не бути.

Урологи радять тренувати свій сечовик - це вбереже від нічних походів до туалету. Чим це небезпечно:

Відео дня
  • нічний похід до туалету порушує сон - потім буває складно заснути;
  • після підйому в людини прискорюється серцебиття і порушується нічна робота серця;
  • є ризик спросоння впасти і пошкодити собі щось;
  • доведено, що такі нічні візити можуть призводити до депресії - внаслідок порушення сну вранці людина почувається втомленою і дратівливою.

Якщо ви встаєте в туалет щоночі (або майже щоночі), то є ймовірність, що у вас серйозні проблеми з нирками. Крім усього, через такі підйоми відбувається збільшення у вазі, підвищується ризик діабету та серцево-судинних захворювань.

Чому не треба вставати вночі в туалет - народні прикмети

У народі звичка вставати вночі в туалет теж не вітається - згідно з прикметами, це може обернутися страшними наслідками.

За однією з прикмет, під час нічного походу в клозет можна зустрітися з темними силами - вони можуть проникнути в ліжко і навіть заволодіти тілом, а вигнати їх буде складно. Друга прикмета більш "приземлена": виходити з дому вночі (туалети раніше були на вулиці) вважалося поганою прикметою, тому що можна винести благополуччя і достаток.

Вірити в це чи ні - особиста справа кожного, але знати не завадить.

Що зробити, щоб вночі не ходити в туалет

Щоб не вставати вночі до туалету, лікарі радять тренувати свій сечовик удень - намагатися ходити до вбиральні не частіше 3-4 разів. Крім цього, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • не пийте на ніч багато рідини і не їжте водянистих фруктів (наприклад, кавуна);
  • підніміть ноги перед сном - це не тільки дасть їм відпочинок і зменшить набряклість, а й допоможе рідині, що скупчилася в щиколотках, повернутися в кров;
  • обов'язково сходіть у туалет перед сном.

Додатково літнім людям на ніч можна надягати підгузки. Прислухайтеся до свого організму і грамотно допомагайте йому.

Раніше ми розповідали, чи можна спати з відкритим вікном - 3 випадки, коли не можна.

Вас також можуть зацікавити новини: