Як позбутися від харчової молі-поради / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Харчова міль з'являється, навіть якщо ви регулярно миєте кухню і стежите за її чистотою - від виникнення такого шкідника не застрахований ніхто. Вся справа в тому, що міль можна принести з магазину разом із зараженою крупою - навряд чи ви, стоячи в супермаркеті, розглядаєте пакети. УНІАН з'ясував, який ефективний засіб від харчової молі рекомендують досвідчені господині.

Як знайти гніздо молі на кухні - поради

Перед тим як позбутися від харчової молі назавжди, важливо зрозуміти, де ж міль влаштувала собі затишний будинок, в якому заляльковуються личинки. Для цього потрібно перевірити всі темні місця на кухні - плінтуси, внутрішні кути шаф і шафок, духовку, хлібницю. Після цього перейти до ревізії круп - якщо ви берете в руки пакет і бачите, як всередині колишеться ледь помітна павутинка, то знайте - це личинки, які потім перетворяться в цілком зрілих і ненажерливих особин.

Що добре допомагає від харчової молі - рецепти

Господині, які стикалися з таким шкідником у себе на кухні, рекомендують народні засоби від харчової молі. Вважається, що саме такі методи допоможуть швидко прогнати настирливого і небезпечного гостя, а також зробити так, щоб він більше не повернувся:

Відео дня
  • часник - у ємності з крупами потрібно покласти по 2 часточки;
  • оцет - розвести з водою в співвідношенні 1:1 і вимити всі шафки на кухні;
  • господарське мило - 1 брусок натерти на тертці, розвести в 1 л води і вимити засобом всі поверхні;
  • лаванда, лавровий лист, тютюн - розкласти по шафках ненависні для молі джерела запаху.

Важливо розуміти, що варто позбавлятися не тільки від дорослих метеликів, а й від личинок, інакше, коли вони окуклятся, ви знову побачите шкідників. Всі заражені крупи, в яких ви знайшли павутину, личинок або міль, складіть в пакет, зав'яжіть і викиньте на смітник. Шафи і полиці пропилососьте і вимийте розчином з оцтом або господарським милом. Вцілілі крупи пересипте в скляні банки або пластикові пляшки і ставте назад в шафи.

Корисна порада: для того щоб убезпечити себе від появи молі, не купуйте крупи "про запас" і не зберігайте їх в заводських пакетах довше 2 місяців.

Вас також можуть зацікавити новини: